Skip to content

Zawiadomienie o przestępstwie alienacji rodzicielskiej

Drodzy Państwo!
Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy dzieci, wobec ohydnego procederu alienacji rodzicielskiej, którym potajemnie i w wyrafinowany sposób niszczy się dzieciństwo niewinnych istot. Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy rodziców – najczęściej ojców, doświadczających piekła za życia, niszczonych psychicznie przez wyrachowanych przestępców – najczęściej byłe żony, byłe partnerki, matki wspólnych dzieci, wspomaganych przez zwyrodnialców z sądów antyrodzinnych. Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy rodzeństwa alienowanych dzieci, ich babć i dziadków, cioć, wujków, kuzynów i dalszej rodziny wyrzuconych poza granice życia rodzinnego dzieci – ofiar alienacji rodzicielskiej. Nie akceptujmy atmosfery cichego przyzwolenia sądów antyrodzinnych, która umożliwia rodzicom (najczęściej matkom) na bezkarne krzywdzenie własnych dzieci. Jeśli jesteście Państwo ofiarami lub świadkami alienacji rodzicielskiej – złóżcie zawiadomienie.

Zawiadomienie złożyło 538 osób. Zapraszamy kolejne osoby do złożenia:

[MIASTO], [DATA]

[TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]
[ADRES, KOD POCZTOWY MIASTO]
[KRAJ]
email: [TWÓJ EMAIL]

Komenda Powiatowa Policji w [MIASTO]
[E-MAIL]

ZAWIADOMIENIE o (podejrzeniu) popełnieniu przestępstwa

 1. Zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z Art. 207 kk – przemocy psychicznej wobec mojej córki: [IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA], w okresie od [DATA] do [DATA]. Jako sprawcę wskazuję [MATKĘ] dziecka: [IMIĘ I NAZWISKO ALIENATORKI] (adres: [ADRES ALIENATORKI]). Sprawca stosuje wobec dziecka przemoc psychiczną poprzez: [METODY ALIENACJI RODZICIELSKIEJ]. Dziecko od [DATA] jest odcięte od [CZŁONKOWIE RODZINY]. [IMIĘ DZIECKA] jest ofiarą okrutnej przemocy psychicznej: ALIENACJI RODZICIELSKIEJ.
 2. Wnoszę o przekazanie zawiadomienia w trybie art. 572 kpc do Prezesa właściwego sądu bowiem dotyczy ono przestępstwa znęcania psychicznego nad dzieckiem (alienacja rodzicielska).
 3. Na podstawie art. 315 § 2 kpk wnoszę o umożliwienie mi udziału w każdej czynności procesowej w ramach wszczętego postępowania.
 4. Wnoszę o niezwłoczne udzielenie odpowiedzi na niniejsze zawiadomienie, oraz o zgodę na wgląd do akt postępowania przygotowawczego i możliwość zrobienia zdjęć wszystkich dokumentów na potrzeby procesowe. Proszę o doręczenie odpowiedzi oraz zgody na piśmie drogą pocztową na mój adres [TWÓJ ADRES] oraz na adres e-mail: [TWÓJ EMAIL].

Z poważaniem
[TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]

[ODRĘCZNY PODPIS]


  Formularz podpisania zawiadomienia

  Zawiadomienie będzie wysłane na adres e-mail wybranej jednostki policji:

  Rodzaj zawiadomienia:

  Zawiadamiający / pokrzywdzony

  Twoje dane adresowe - na podany adres otrzymasz odpowiedź na zawiadomienie, najprawdopodobniej również wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka/pokrzywdzonego i (lub) inną korespondencję.

  Twoje imię i nazwisko:

  Ulica, nr domu/lokalu:

  Kod pocztowy:

  Miejscowość:

  Kraj:

  Twój e-mail:

  Pokrzywdzone dziecko

  Dane dziecka - ofiary alienacji rodzicielskiej.

  Zawiadomienie dotyczy (pokrewieństwo dziecka):

  Imię i nazwisko dziecka:

  Od kogo dziecko jest alienowane?
  tatymamysiostrybratababcidziadkawujkaciociprababcipradziadkakrewnychcałej rodzinyznajomych

  Przez kogo dziecko jest alienowane? (pokrewieństwo sprawczyni/sprawcy względem dziecka)

  Czas trwania alienacji rodzicielskiej.
  od -
  do -

  Sprawczyni/sprawca stosuje wobec dziecka przemoc psychiczną alienacji rodzicielskiej poprzez:
  pranie mózgu dzieckamanipulowanie uczuciami dzieckauniemożliwianie i utrudnianie kontaktu dziecka z rodzicem, izolowanie dzieckaodcinanie drugiego rodzica od informacji dotyczących dzieckadeprecjonowanie i przedstawianie dziecku rodzica w złym świetlewymazywanie drugiego rodzica z życia dziecka - niszczenie lub ukrywanie zdjęć i pamiątekprzekupywanie dziecka w celu zakłócenia relacji z drugim rodzicemzakazywanie dziecku swobodnego mówienia o drugim rodzicuzakazywanie wyrażania miłości do drugiego rodzicawikłanie dziecka w konflikt lojalnościowy - zmuszanie do wybrania jednego rodzicazmuszanie dziecka do odrzucenia, nienawiści do drugiego rodzicaindukowanie dziecku strachu przed drugim rodzicemwpajanie poczucia winy za miłość do drugiego rodzica, za potrzebę spędzania z nim czasupodżeganie dziecka do nieposłuszeństwa względem drugiego rodzica

  Czy dziecko jest alienowane również przez inne osoby?

  Sprawczyni/sprawca alienacji rodzicielskiej

  Dane sprawczyni/sprawcy przestępstwa alienacji rodzicielskiej.

  Imię i nazwisko alienatorki/alienatora:

  Adres alienatorki/alienatora:

  Odręczny podpis (opcjonalnie):

  Wysyłając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na zachowanie części przekazanych przez Ciebie danych w ogólnodostępnym zestawieniu, tworzonym na potrzeby szeroko pojętych działań w kierunku zmian legislacyjnych (m. in. druk senacki nr 63) w celu penalizacji alienacji rodzicielskiej w kodeksie karnym oraz wprowadzenia pieczy naprzemiennej do kodeksu rodzinnego. W zestawieniu użyte będą następujące informacje: twoje imię i nazwisko (zanonimizowane), imię dziecka, imię i nazwisko sprawcy (zanonimizowane), twoje pokrewieństwo względem dziecka, pokrewieństwo sprawcy wobec dziecka, miasto, czas trwania i metody alienacji rodzicielskiej, pokrewieństwo osób izolowanych od dziecka.


  Published inzawiadomienie

  31 komentarzy

  1. Bernhard Kaczor Bernhard Kaczor

   Datę okresu alienacji proszę wpisać koniecznie w następującym formacie: rrrr-mm-dd , np. 2021-04-18 . W innym przypadku wystąpi błąd i zgłoszenie nie zostanie wysłane.

   • Daty nie wpisujemy tylko wybieramy z kalendarza.

  2. Bernhard Kaczor Bernhard Kaczor

   Genialny pomysł, taka możliwość ZAWIADOMIENIA o (podejrzeniu) popełnieniu przestępstwa. Parę minut i jest zgłoszone. Dziękuję autorowi i pozdrawiam

  3. Marcin Walkowiak Marcin Walkowiak

   Zawiadamiam na podstawie art 303 kpk art 25 kpk art 308.1 kpk art 211akk art 207 kk o przestępstwach moich córek z brutalnie niebezpiecznym mężczyzną. Wojska Polskiego 64-610 Rogoźno

  4. Maciej Maciej

   Tej daty nie da się wpisać tak jak jest podane u góry czyli najpierw rok itd.wypelnialem to na telefonie i tu nie ma takiej możliwości żeby ustawić datę inaczej.nie da się jakoś odręcznie tego zmienić z ta data,to idzie automatycznie.ma ktoś pomysl jak to zrobić żeby najpierw był rok ??

   • Datę wybieramy (nie wpisujemy) z kalendarza, który wyświetla się po kliknięciu w pole. Prosimy o używanie przeglądarek obsługujących javascript. Przeglądarka wbudowana w aplikację facebooka może nie wyświetlać formularza poprawnie.
    data

  5. Darius Klodnicki Darius Klodnicki

   Witam i proszę o rozszerzenie Petycji ALIENACJI RODZICIELSKIEJ o Opiekuna Prawnego lub Dyrektora Placówki oraz osoby z nim współpracujące…poniewaz pobiera Alimenty na dziecko na substytuowane konto i utrudnia kontakt z Dzieckiem wbrew regulaminowi placówki tak jak współpracownicy

  6. DARIUS KLODNICKI DARIUS KLODNICKI

   Właśnie Petycja zadzialala Policja zainteresowała się Petycja tylko do jakiego stopnia umorzenia sprawy i pójdą dalej

  7. Łukasz Łukasz

   Ktoś tego próbował? Coś to dało? Coś ruszyło?

   • Ela Ela

    Tak, warto. Prokuratura w Poznaniu zajęła się sprawą alienowanego dziecka.

    • Mateusz Mateusz

     Proszę opisać jak przebiegał cały proces od momentu złożenia zawiadomienia.

  8. Łukasz Koniarski Łukasz Koniarski

   Jeśli przejmie prokuratura to co dalej dzieje się z taką sprawą.?

  9. Mateusz Mateusz

   Dzien dobry
   Czy ktos moglby opisac jak wygladala dalsza procedura po zgloszeniu?
   Mam na mysli wezwania do osobistego stawiennictwa itp.
   Czy dla kogos z Was zakonczyla sie sukcesem/ mam na mysli ponowny kontakt z dzieckiem?/
   Pozdrawiam

  10. B B

   Cześć,

   Po moim zgłoszeniu policja zainteresowała się i prosi o kontakt. Ja sam nie widziałem dziecka od miesięcy, więc dla mnie jakikolwiek ruch w tej sprawie jest korzystny.

   Wszyscy alienowani (faktycznie) rodzice, składajcie te wnioski. To 5 minut, a może ktoś otworzył oczy na skalę problemu i krzywdę wyrządzaną przede wszystkim dzieciom! Nie mam nawet nadziei, że coś się ruszy na wyższych poziomach struktur, ale może choć na poziomie lokalnych społeczności.

  11. Marek Marek

   Warto po wysłaniu zgłoszenia zgłosić się na komisariat i zapytać czy do nich doszło, a przy okazji zostawić im swój numer telefonu, bo w formularzu nie ma miejsca aby to zrobić.

  12. Piotr Piotr

   Witam. Wysłałem zawiadomienie. Poczekam chwilę jak nie to napisze pismo i osobiście zaniosę do prokuratury. Założona mam obecnie sprawę o wykonywanie kontaktów. Czekam na wyznaczenie terminu rozprawy. Była żona pracuje w sądzie. Alienuje mnie odkąd złożyłem pozew rozwodowy czyli od marca 2017 ale jakotakie kontakty z córką miałem do 06.12.2021 gdzie całkowicie nie widzę córki do dnia dzisiejszego. Zobaczymy czy koledzy byłej żony zainteresują się zawiadomieniem bo jak ich wzywam do domu to mają totalnie to gdzieś. Wychodzą uśmiechnięci, śmieją się że mnie(mam nagrania), próbują wypisywać mandaty np.za uruchomiony silnik w samochodzie powyżej minuty, wmawiają nieprawdę przekazana przez była żonę, przeganiają spod domu twierdząc, że stoję na jej działce itp.itd. Totalne głupoty. Dyżurny potrafi do mnie dzwonić i na mnie krzyczeć przez telefon, że to nie ich sprawa. Mam różne przeboje, a ona czuje się totalnie bezkarna z racji stanowiska sekretarki w sądzie rejonowym. Zobaczymy może coś da ten wniosek. Jeżeli nie to pofatyguje się osobiście do prokuratury. Pozdrawiam i dziękuję twórcy za stworzenie takiego wniosku

  13. Rafał Rafał

   Złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Odbyło się przesłuchanie, mnie, podejrzanej i świadków współpracujących z podejrzaną. Dodatkowo, przez biegłego psychologa zostało przesłuchane dziecko. Wystarczyło że, zeznania zmanipulowanego dziecka (kłamało do potęgi), były spójne z zeznaniami alienujących świadków, to prokuratura pewnie zwątpiła w moją wiarygodność i z powodu braku wystarczających dowodów umorzyła wszczęcie postępowania. W umorzeniu pomogły również niekorzystne opinie OZSS, oraz wyroki w sprawach rodzinnych min. o rozszerzenie kontaktów. Przedstawianie obszernych dowodów w tej sprawie z cytatami podejrzanej “nie chcesz mnie, zapomnij o dziecku”, również nie zmotywowały prokuratury do podjęcia działań- bo to pewnie powiedziane w nerwach było, a matka dziecka może się wielokrotnie zdenerwować, a to nie znaczy przecież od razu że alienuje dziecko… Pani biegła psycholog, skróciła sobie trochę pracy przez zapoznanie się tylko z wnioskami końcowymi, nie zwracając uwagi, czy aktualne zeznania na policji porywają się ze wcześniejszymi zeznaniami, co świadczyło by o manipulacjach i fałszywych zeznaniach- dziecka włącznie.

   Natomiast ze względu na dziurawy przepis z art. 325e 1 k.pk, który mówi “uzasadnienie o umorzeniu dochodzenia nie wymaga uzasadnienia”, uniemożliwia poprawne zapoznanie się ze szczegółami umorzenia, a to z kolei, uniemożliwia złożenie poprawnego odwołania się od postanowienia.

   Dołączenie Rzecznika Praw Dziecka do rozprawy, to jak wysyłanie akt na adres, który nie istnieje.

   Mimo wszystko, rodzice, nie poddawajcie się!

   • Jarosław Jarosław

    Doradzał bym przejrzeć akta w prokuraturze i złożyć zażalenie na takie Postanowienie, które musi rozpatrzeć sąd. Marne szanse aby to coś dało, ale puki piłka jest w grze, zawsze jest nadzieja.

  14. Piotr Piotr

   Witam. Wysłanie wniosku narazie dało efekt w postaci wezwania mnie na przesłuchanie jako świadka. Jutro tj.16.01.2023 mam przesłuchanie. Co będzie dalej zobaczymy ale niestety nie wierzę, że będzie dobrze. Poinformuje o dalszym rozwoju bądź umorzeniu sprawy. Pozdrawiam

  15. Natalia Natalia

   Witam

   Witam,

   Przedstawiam Państwu w dużym skrócie moja historie walki o swoje dzieci od 2018 roku.
   Kopiuje tekst do wielu osób i instytucji które mogłyby mi pomóc.
   Moja dramatyczna Historia walki o dzieci jest długa i bardzo traumatyczna. W ciągu 4 lat szukałam pomocy z różnych stron. Napisałam nawet do jednego posła w Sejmie. Na chwilę obecną nie mam adwokata a jedynie zapłaciłam 400 zł za samo przejrzenie dokumentacji 130 stron, ale nie mam ani funduszy na niego bo wydałam mnóstwo pieniędzy na poprawę mojego zdrowia jak i wszystkie czynności związane z walką z systemem sądowym.
   Byłam na oddziale psychoterapeutycznym z powodu posyraumatycznego zespół pourazowego wynikający min. Z traum jakich doznałam przez sytuację walki o dzieci.
   Przebywałam w Szpitalu od 14 listopada do 27 stycznia.

   >31 października odebrałam kolejny raz pismo z sądu o zakazie widzen dzieci i nie wiem kolejny raz na jakiej podstawie.
   Mój syn w lipcu uciekł z domu bo chciał do mnie. Szukała go policja. Wobec syna też była stosowana przemoc w rodzinie zastępczej.

   > To nie 1 raz bo już wcześniej wnosili o zakaz bez żadnej podstawy i miałam zakazy bez żadnej przyczyny zacznie po wniosku matki i miejskiego ośrodka pomocy społecznej w ciągu 4 lat, po 8 miesięcy nawet.
   > W grudniu 2020 z adwokatem którego opłaciłam ake już drugi raz nie stać mnie wziąć tą panią adwokat, wygraliśmy sprawę o pozbawienie praw rodzicielskich.
   > To jest bardzo skomplikowana sprawa która nadaje się do najwyższych szczebli wymiarów sprawiedliwości, do mediów.
   Mieszkam pod Katowicami.
   > Sprawa o zakaz kontaktów któraś z kolei jest 17 listopada. Nie mam ani siły ani żadnego wsparcia by się bronić. Jestem wyczerpana psychicznie.
   > Natomiast moja matkę podawałam o znęcanie się psychiczne nade mną i synem.
   Do tego wszystkiego dochodziła dyskryminacja mnie i dzieci na tle religijnym chrześcijańskim. Na rozprawie sądowej musiałam tłumaczyć się w co wierzę I jak modlę się do Jezusa. Doznałam mnóstwa upokorzeń a jedynymi moimi sprzymierzeńcami byli psychologowie, psychiatrzy i psychoterapeuci którzy od 4 lat obserwowali to co ze mną się wyczynia i nikt nie reagował.
   Tak naprawdę to że jeszcze żyje to tylko dzięki Bogu, bo będąc sama bez dzieci 4 lata często myślałam aby po prostu umrzeć. Jestem po próbie samobójczej.

   Z wykształcenia jestem asystentem osób niepełnosprawnych i asystentem nauczyciela przedszkola
   Do listopada pracowałam w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach, pracowałam z chorymi dziećmi, dorosłymi, zajmując się nimi w domu jak i załatwiając sprawy medyczne, urzędowe a także wsparcie psychologiczne dla rodzin.
   M mnóstwo referencji z pracy od rodzin które są w sądzie.
   Proszę mi powiedzieć jak to możliwe że nie mając dzieci we własnym domu, pracowałam z chorymi ludźmi i byłam ceniona w pracy. Byłam również nianią jednocześnie będąc bez dzieci bo sad traktuje mnie jak nie człowieka.
   ona ma moje dzieci od 4 lat. Dostała je z Finlandii z pogotowia opiekuńczego po zabraniu moich dzieci z mieszkania przez służby socjalne i policję na podstawie chorych doniesień pracownika socjalnego który wysłał donos na mnie.
   To co robi system sądowy wraz z moją matka i miejskim ośrodkiem pomocy społecznej nadaje się do prokuratury. Podejrzewam również tzw łapówki czyli korzyści majątkowe przeciwko mnie.
   > Akta w ciągu 4 lat mają około 3000 stron.
   > Pisałam apele do kilkunastu adwokatów z prośbą o pomoc pro bono ponieważ w innym razie oczekiwali i oferowali usługi adwokackie od 500 złoty za godzinę. Pisałam również do posła w Sejmie, Pana Grzegorza Brauna i Konfederacji z prośbą o interwencję. Prosiłam o nagłośnienie sprawy u znajomej dziennikarki która pracuje w polskiej TV Joanna Frydrych. Jedynie fundacja Pantarey z Warszawy zareagowała na mój apel o pomoc.
   > Nie mam żadnych nałogów, od 2018 od powrotu za dziećmi z Finlandii musiałam sama sobie radzić od zera, wynająć mieszkanie i pracować. Pracuje teraz w miejskim ośrodku pomocy społecznej. Przez walkę o dzieci i znęcanie się psychiczne mojej matki która jest nie zrównoważona umysłowo i psychicznie, popadła również w alkoholizm i środki odurzające – będąc rodzina zastępczą dla moich dzieci w tym czasie- tak nie do uwierzenia ale tak było, wsz3jest w aktach łącznie z nagraniami jak była w cugu alkoholowym, i oświadczeniami świadków w tym mojego ojca który widział jako naoczny świadek moja pijana kompletnie matkę zajmująca się moimi dziećmi i w jej domu. Mimo dowodów przekazanych do sądu bez reakcji władz sądowych i systemu dzieci tam pozostały. Wniosek o przywrócenie praw rodzicielskich w pełni i powrót dzieci fo mnie leży w sądzie rejonowym od kwietnia 2021 bez rozpatrzenia. W roku 2021 przez około 9 miesięcy miałam całkowity zakaz zbliżania się do moich dzieci na podstawie fałszywych doniesień mojej matki i miejskiego ośrodka pomocy społecznej w moim mieście gdzie mieszkają też dzieci, zakaz był na podstawie fałszywych doniesień i bez rozprawy sądowej, zacznie a zarzut był że pobilam rzekomo moją matkę i że jestem cytuje chora psychicznie na punkcie mojej wiary w Jezusa.
   Przeszłam kilka biegłych badań psychologicznych które nakazał sąd gdzie nie stwierdzono żadnej choroby psychicznej poza depresja i postraumatycznym zespołem urazowym w związku z sytuacją w której jestem już wiele lat. Stwierdzono wyraźnie wielokrotnie że nie ma podstaw o zakaz widzen z dziećmi a dzieci są bardzo przwiazane do mnie emocjonalnie. Córka ma tylko 5 lat, miała 10 miesięcy ja zabrano. Syn 14 lat w styczniu i był wiele razy na moich oczach bity i znęcanie psychiczne nad nim plus pranie mózgu przez matkę moją. Posiadam kilkanaście nagrań tych sytuacji które są w aktach ale nie zrobiły wrażenia na sędzie. Sędzia jest bardzo znana i słynna z niszczenia rodzin co poświadczyła mi poufnie moja adwokat była również sędzia w stanie spoczynku czy jak to nazywacie. Znam kilka rodzin które są poszkodowane przez tą sędzie a w sądzie okręgowym w Katowicach również jest bardzo znana.
   > Bylam zmuszona w desperacji nie mając już innych narzędzi zachęcona przez mojego psychologa i psychiatrę, 4 lata chodziłam do psychiatry i na terapię żeby móc normalnie funkcjonować mimo licznych zwolnień lekarskich z powodu zalamania nerwowe i traumy z powodu braku dzieci, w lipcu 2022 podałam do sądu rejonowego w tym samym gdzie jest walka o dzieci do wydziału rodzinnego o przymusowe badania psychiatryczne mojej matki. Sąd nakazał inny sędzia oczywiście o przymusowe sądowe badania psychiatryczne matki 19 października jednak nie wiem czy się na nie wstawiła, i wydanie opinii o przymusowe leczenie psychiatryczne i odwykowe.
   Z tego co widziałam w systemie sądowych powiadomień taka opinia biegłych została wydana 30 listopada i przekazana do sądu gdzie złożyłam wniosek takie badania.

   > Doradzili mi to policja która zna sprawę, I moi psycholog i psychiatra sugerując że prawdopodobnie matka może mieć zaburzenia typu schizofrenia, lub psychopatia.
   Sąd Rejonowy w Chorzowie.
   Sędzia Alicja Teichmann

   • Jot Jot

    Hej napisz do mnie,
    ten sam Sąd Rejonowy w Chorzowie ale inny sędzia.
    Pozdrawiam.

  16. Przemysław Przemysław

   Witam około 2 miesiące temu korzystałem z możliwości złożenia wniosku.2 tygodnie po złożeniu zawiadomienia osiągnełem zamierzony cel , za poradą Pani policjantki z wydziału do spraw nieletnich wystąpiłem o zaprzestanie dalszego ścigania gdyż kontakt z wrócił byłem z córką trzy tygodnie z rzędu od piątku do niedzieli była u mnie świetnie się bawiliśmy… Czar prysł wraz z doręczeniem zawiadomienia o postępowaniu karnym jakie ma toczyc się przeciwko matce za przemoc psychiczna . Nie mam możliwości kontaktu jestem okłamywany itp td . Matka wmawia dziecku że chce ją wsadzić do więzienia, poodlanczano możliwość kontaktu droga elektroniczną … Jest jak wczesniej , wszystko za to że robię z matki jej zdaniem kogoś kim w jej mniemaniu nie jest . Według niej przemoc jest fizyczna innej nie ma . Co mam teraz zrobić czy mam kolejny raz zawiadamiać o podejrzeniu popełnienia przestępstwa?

   • Jarosław Jarosław

    Osobiście chyba tak bym zrobił, składał bym kolejne zawiadomienie, gdyż kolejny raz jest Pan alienowany.

    Daradzam również czujność przy policji, zalecam ich nagrywać, chociaż glos, gdyż im tylko zależy, aby uwalić sprawę jak najszybciej, aby mieli jak najmniej pracy, a nasze dzieci ich najmniej obchodzą.

  17. Jarosław Jarosław

   Dziękuję autorowi, za jego prace na tym portalu.

  18. Piotr Piotr

   Jest jakiś problem. Wyświetla: Zawiadomienie nie zostało dostarczone, być może trafiła do folderu SPAM.
   Czy to znaczy, że policja ma włączone przekierowanie na SPAM?

  19. Mateusz Mateusz

   Jak cofnoć zawiadomienie? Dogadałem się z byłą

  20. Grzegorz Grzegorz

   Opiszę pokrótce swoje doświadczenia ze złożeniem zawiadomienia o alienacji rodzicielskiej. Po wypełnieniu formularza wezwała mnie policja, przyjęła ode mnie zawiadomienie i rozpytała telefonicznie matkę mojej córki i jej nowego partnera. Matka córki nie przejęła się czynnościami policji i nadal utrudniała mi kontakty z córką mimo, że zawarliśmy w sądzie ugodę w sprawie kontaktów. Po jakimś czasie otrzymałem postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa (śledztwa, a nie dochodzenia, więc było też uzasadnienie). Odniosłem się do uzasadnienia i złożyłem zażalenie. I tu zaczęło dziać się coś, co prawdopodobnie uratowało moje kontakty z córką. Okazało się, że będąc stroną postępowania nie mogę złożyć zażalenia a musi je w moim imieniu złożyć kurator sądowy. Sąd nadał mojej córce kuratora i poinformował o tym pisemnie mnie i matkę mojej córki. Od tamtego czasu matka córki nie uniemożliwia mi spotkań z dzieckiem w ustalonych w ugodzie terminach. Manipuluje córką nadal, rozpowiada o mnie ludziom dziwne historie, ale od chwili nadania dziecku kuratora moje spotkania z nim odbywają się bez zakłóceń!

   I jeszcze coś – córka była przeziębiona od września 2022 do stycznia 2023. W tydzień od otrzymania przez jej matkę pisma z sądu o nadaniu córce kuratora moja córka całkowicie wyzdrowiała!

   Mój wniosek jest z tego jeden najważniejszy – nie bójcie się składać zażaleń, nawet jak nie macie uzasadnienia. W zażaleniu można poruszyć najważniejsze dla Was kwestie – chociażby nawet powtórzyć to, co było powodem złożenia przez Was zawiadomienia o alienacji rodzicielskiej.

   Życzę Wam powodzenia, nie poddawajcie się!!!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *