Skip to content

Zawiadomienie o przestępstwie alienacji rodzicielskiej

Drodzy Państwo!
Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy dzieci, wobec ohydnego procederu alienacji rodzicielskiej, którym potajemnie i w wyrafinowany sposób niszczy się dzieciństwo niewinnych istot. Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy rodziców – najczęściej ojców, doświadczających piekła za życia, niszczonych psychicznie przez wyrachowanych przestępców – najczęściej byłe żony, byłe partnerki, matki wspólnych dzieci, wspomaganych przez zwyrodnialców z sądów antyrodzinnych. Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy rodzeństwa alienowanych dzieci, ich babć i dziadków, cioć, wujków, kuzynów i dalszej rodziny wyrzuconych poza granice życia rodzinnego dzieci – ofiar alienacji rodzicielskiej. Nie akceptujmy atmosfery cichego przyzwolenia sądów antyrodzinnych, która umożliwia rodzicom (najczęściej matkom) na bezkarne krzywdzenie własnych dzieci. Jeśli jesteście Państwo ofiarami lub świadkami alienacji rodzicielskiej – złóżcie zawiadomienie.

Zawiadomienie złożyło 353 osób. Zapraszamy kolejne osoby do złożenia:

[MIASTO], [DATA]

[TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]
[ADRES, KOD POCZTOWY MIASTO]
[KRAJ]
email: [TWÓJ EMAIL]

Komenda Powiatowa Policji w [MIASTO]
[E-MAIL]

ZAWIADOMIENIE o (podejrzeniu) popełnieniu przestępstwa

 1. Zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z Art. 207 kk – przemocy psychicznej wobec mojej córki: [IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA], w okresie od [DATA] do [DATA]. Jako sprawcę wskazuję [MATKĘ] dziecka: [IMIĘ I NAZWISKO ALIENATORKI] (adres: [ADRES ALIENATORKI]). Sprawca stosuje wobec dziecka przemoc psychiczną poprzez: [METODY ALIENACJI RODZICIELSKIEJ]. Dziecko od [DATA] jest odcięte od [CZŁONKOWIE RODZINY]. [IMIĘ DZIECKA] jest ofiarą okrutnej przemocy psychicznej: ALIENACJI RODZICIELSKIEJ.
 2. Wnoszę o przekazanie zawiadomienia w trybie art. 572 kpc do Prezesa właściwego sądu bowiem dotyczy ono przestępstwa znęcania psychicznego nad dzieckiem (alienacja rodzicielska).
 3. Na podstawie art. 315 § 2 kpk wnoszę o umożliwienie mi udziału w każdej czynności procesowej w ramach wszczętego postępowania.
 4. Wnoszę o niezwłoczne udzielenie odpowiedzi na niniejsze zawiadomienie, oraz o zgodę na wgląd do akt postępowania przygotowawczego i możliwość zrobienia zdjęć wszystkich dokumentów na potrzeby procesowe. Proszę o doręczenie odpowiedzi oraz zgody na piśmie drogą pocztową na mój adres [TWÓJ ADRES] oraz na adres e-mail: [TWÓJ EMAIL].

Z poważaniem
[TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]

[ODRĘCZNY PODPIS]


  Formularz podpisania zawiadomienia

  Zawiadomienie będzie wysłane na adres e-mail wybranej jednostki policji:

  Rodzaj zawiadomienia:

  Zawiadamiający / pokrzywdzony

  Twoje dane adresowe - na podany adres otrzymasz odpowiedź na zawiadomienie, najprawdopodobniej również wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka/pokrzywdzonego i (lub) inną korespondencję.

  Twoje imię i nazwisko:

  Ulica, nr domu/lokalu:

  Kod pocztowy:

  Miejscowość:

  Kraj:

  Twój e-mail:

  Pokrzywdzone dziecko

  Dane dziecka - ofiary alienacji rodzicielskiej.

  Zawiadomienie dotyczy (pokrewieństwo dziecka):

  Imię i nazwisko dziecka:

  Od kogo dziecko jest alienowane?
  tatymamysiostrybratababcidziadkawujkaciociprababcipradziadkakrewnychcałej rodzinyznajomych

  Przez kogo dziecko jest alienowane? (pokrewieństwo sprawczyni/sprawcy względem dziecka)

  Czas trwania alienacji rodzicielskiej.
  od -
  do -

  Sprawczyni/sprawca stosuje wobec dziecka przemoc psychiczną alienacji rodzicielskiej poprzez:
  pranie mózgu dzieckamanipulowanie uczuciami dzieckauniemożliwianie i utrudnianie kontaktu dziecka z rodzicem, izolowanie dzieckaodcinanie drugiego rodzica od informacji dotyczących dzieckadeprecjonowanie i przedstawianie dziecku rodzica w złym świetlewymazywanie drugiego rodzica z życia dziecka - niszczenie lub ukrywanie zdjęć i pamiątekprzekupywanie dziecka w celu zakłócenia relacji z drugim rodzicemzakazywanie dziecku swobodnego mówienia o drugim rodzicuzakazywanie wyrażania miłości do drugiego rodzicawikłanie dziecka w konflikt lojalnościowy - zmuszanie do wybrania jednego rodzicazmuszanie dziecka do odrzucenia, nienawiści do drugiego rodzicaindukowanie dziecku strachu przed drugim rodzicemwpajanie poczucia winy za miłość do drugiego rodzica, za potrzebę spędzania z nim czasupodżeganie dziecka do nieposłuszeństwa względem drugiego rodzica

  Czy dziecko jest alienowane również przez inne osoby?

  Sprawczyni/sprawca alienacji rodzicielskiej

  Dane sprawczyni/sprawcy przestępstwa alienacji rodzicielskiej.

  Imię i nazwisko alienatorki/alienatora:

  Adres alienatorki/alienatora:

  Odręczny podpis (opcjonalnie):

  Wysyłając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na zachowanie części przekazanych przez Ciebie danych w ogólnodostępnym zestawieniu, tworzonym na potrzeby szeroko pojętych działań w kierunku zmian legislacyjnych (m. in. druk senacki nr 63) w celu penalizacji alienacji rodzicielskiej w kodeksie karnym oraz wprowadzenia pieczy naprzemiennej do kodeksu rodzinnego. W zestawieniu użyte będą następujące informacje: twoje imię i nazwisko (zanonimizowane), imię dziecka, imię i nazwisko sprawcy (zanonimizowane), twoje pokrewieństwo względem dziecka, pokrewieństwo sprawcy wobec dziecka, miasto, czas trwania i metody alienacji rodzicielskiej, pokrewieństwo osób izolowanych od dziecka.


  Published inzawiadomienie

  17 komentarzy

  1. Bernhard Kaczor Bernhard Kaczor

   Datę okresu alienacji proszę wpisać koniecznie w następującym formacie: rrrr-mm-dd , np. 2021-04-18 . W innym przypadku wystąpi błąd i zgłoszenie nie zostanie wysłane.

   • Daty nie wpisujemy tylko wybieramy z kalendarza.

  2. Bernhard Kaczor Bernhard Kaczor

   Genialny pomysł, taka możliwość ZAWIADOMIENIA o (podejrzeniu) popełnieniu przestępstwa. Parę minut i jest zgłoszone. Dziękuję autorowi i pozdrawiam

  3. Marcin Walkowiak Marcin Walkowiak

   Zawiadamiam na podstawie art 303 kpk art 25 kpk art 308.1 kpk art 211akk art 207 kk o przestępstwach moich córek z brutalnie niebezpiecznym mężczyzną. Wojska Polskiego 64-610 Rogoźno

  4. Maciej Maciej

   Tej daty nie da się wpisać tak jak jest podane u góry czyli najpierw rok itd.wypelnialem to na telefonie i tu nie ma takiej możliwości żeby ustawić datę inaczej.nie da się jakoś odręcznie tego zmienić z ta data,to idzie automatycznie.ma ktoś pomysl jak to zrobić żeby najpierw był rok ??

   • Datę wybieramy (nie wpisujemy) z kalendarza, który wyświetla się po kliknięciu w pole. Prosimy o używanie przeglądarek obsługujących javascript. Przeglądarka wbudowana w aplikację facebooka może nie wyświetlać formularza poprawnie.
    data

  5. Darius Klodnicki Darius Klodnicki

   Witam i proszę o rozszerzenie Petycji ALIENACJI RODZICIELSKIEJ o Opiekuna Prawnego lub Dyrektora Placówki oraz osoby z nim współpracujące…poniewaz pobiera Alimenty na dziecko na substytuowane konto i utrudnia kontakt z Dzieckiem wbrew regulaminowi placówki tak jak współpracownicy

  6. DARIUS KLODNICKI DARIUS KLODNICKI

   Właśnie Petycja zadzialala Policja zainteresowała się Petycja tylko do jakiego stopnia umorzenia sprawy i pójdą dalej

  7. Łukasz Łukasz

   Ktoś tego próbował? Coś to dało? Coś ruszyło?

   • Ela Ela

    Tak, warto. Prokuratura w Poznaniu zajęła się sprawą alienowanego dziecka.

    • Mateusz Mateusz

     Proszę opisać jak przebiegał cały proces od momentu złożenia zawiadomienia.

  8. Łukasz Koniarski Łukasz Koniarski

   Jeśli przejmie prokuratura to co dalej dzieje się z taką sprawą.?

  9. Mateusz Mateusz

   Dzien dobry
   Czy ktos moglby opisac jak wygladala dalsza procedura po zgloszeniu?
   Mam na mysli wezwania do osobistego stawiennictwa itp.
   Czy dla kogos z Was zakonczyla sie sukcesem/ mam na mysli ponowny kontakt z dzieckiem?/
   Pozdrawiam

  10. B B

   Cześć,

   Po moim zgłoszeniu policja zainteresowała się i prosi o kontakt. Ja sam nie widziałem dziecka od miesięcy, więc dla mnie jakikolwiek ruch w tej sprawie jest korzystny.

   Wszyscy alienowani (faktycznie) rodzice, składajcie te wnioski. To 5 minut, a może ktoś otworzył oczy na skalę problemu i krzywdę wyrządzaną przede wszystkim dzieciom! Nie mam nawet nadziei, że coś się ruszy na wyższych poziomach struktur, ale może choć na poziomie lokalnych społeczności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *