Skip to content

Rozstrzygnięcie o „kontaktach” stanowi minimum gwarancji realizowania kontaktów z dzieckiem

Rzecznik Praw Dziecka w piśmie z dnia 26 sierpnia 2011r. znak ZSR/500/12/2011/AK na stronie nr 3 podaje, że:

Zawarte rozstrzygnięcie o kontaktach stanowi bowiem minimum gwarancji realizowania kontaktów z dzieckiem. Oznacza to, że na zasadach dobrowolności i zgodności nie są wyłączone kontakty w innym niż ustalonym miejscu, czasie i formie.

pobierz PDF

Warto powoływać się na stanowisko Rzecznika w sytuacjach kiedy łamane jest prawo dziecka i ojca do wzajemnego, spontanicznego, nieplanowanego kontaktu – np. w szkole, przedszkolu, na ulicy, w placówce medycznej, na basenie, w sklepie, itp.

Published inprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

2 komentarze

  1. Kinga Kinga

    Wprowadzenie Opieki Naprzemiennej jako Nadrzednej w pl.prawie rodzinnym , /wylaczjac oczywiscie patologie/ , tablice alimentacyjne i surowa kara !za Alienacje Rodzicielska rozwiaze w Polsce problem i Dramat Ojcow i ich Dzieci. Rodzice mieszkajacy w innych miejsowosciach wyrownaja czas przdbywania dziecka z drugim rodzicem czasem feri , swiat , wakacji i dni wolnych w szkole ,. Skype .Nikt nie bedzie lepszym czy gorszym rodzicem i nikt ! nie bedzie wlascicielem ” dziecka .Rodzice beda musieli wspolnie ustalac program i po prostu sie dogadywac.Bedac obywatelka dwoch krajow i znajac funkcjonowanie formy Opieki Naprzemiennej z codziennego dnia i zycia zdecydowanie moge powiedziec ze Tylko taki rodzaj Opieki obejmuje definicje przestrzegania Praw i Dobra Dziecka .Tylko milosc i wychowanie przez Oboje ! rodzicow uksztaltuje przyszlych wartosciowych obywateli i spoleczenstw.

  2. Andrzej Andrzej

    ale wtedy biznes się skończy i z czego te rzesze darmozjadów będą żyły? Własnie dlatego tak mocno system sie broni przed takimi zmianami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *