Skip to content

Odpowiedź Rzecznika Praw Dziecka na Petycję „Stop Alienacji Rodzicielskiej”

Niniejszym informujemy, że Petycja Stop Alienacji Rodzicielskiej spotkała się z zainteresowaniem i poparciem Konstytucyjnego Organu stojącego na straży praw dziecka – tj. Rzecznika Praw Dziecka.

„Warszawa, 26 kwietnia 2017 roku

Informuję, że Rzecznik Praw Dziecka zapoznał się z Pana petycją przesłaną drogą mailową (…)

Rzecznik Praw Dziecka wielokrotnie podkreślał fakt, że alienacja dziecka od jednego z rodziców jest formą przemocy emocjonalnej i wszelkie zachowania alienacyjne, świadome bądź nieświadome doprowadzają do zaburzeń osobowościowych, społecznych i rozwojowych dziecka. Mając na względzie skalę zjawiska i potrzebę ochrony prawa dziecka do obojga rodziców Rzecznik Praw Dziecka w swoim wystąpieniu z dnia 21 kwietnia 2017r. do Ministra Sprawiedliwości oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazał na obszary, wymagające pilnej reakcji organów władzy państwowej.”

pobierz PDF


na zdjęciu: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, źródło: Wikipedia, Katarzyna Czerwińska na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Published inalienacja rodzicielskaopieka naprzemiennaopieka równoważnaopieka wspólnapetycjaprawa dziecka

7 komentarzy

 1. Robert Robert

  matka ma wszelkia wladze wszelkie prawa jest panem wszecmocnym sedzia mi muwi niech sie pan dogada z matka a matka sie usmiecha szyderczo poniewaz ma nieograniczona wladze i niechce sie dogadac poniewaz jej to jest nie na reke dla niej korzystnie jest jest miec dojna krowe byc biedna doic ojca naciagac zrobic z ojca bankomat plac i dziecka nieogladaj wszczynac awantury przeszkadzac w kontaktach uniemozliwiac wyjscia na spacer bo ma sady po swojej stronie i prawo a ojciec to smiec zero ktury niema zadnych praw po za pustym prawem na papierze kturego nieda sie egzekwowac dyskryminacja ojcow pod przykrywka dobra dziecka nieprawda dobra matki ojciec to fikcja kontakty to fikcja spacery to fikcja nastawianie dziecka przeciwko ojcu niszczenie ojcow relacji z dziecmi pod przyzwoleniem sadow matka nigdy sie niedogada bedzie stwarzac konflikt specjalnie bo to jest jej na reke brak informacji o leczeniu dziecka o jego potrzebach problemach i to jest prawo pytam sie jakie prawo komu sluzy te prawo dskryminacja niszczenie ojca za przyzwoleniem sadu

  • OSZUKANY PRZEZ SĄD OSZUKANY PRZEZ SĄD

   Mam ten sam problem to chore co dzieje się w sądach rodzinnych

 2. KRYSTYNA KRYSTYNA

  Zgadza się, niektóre matki krzywdzą dzieci i ich dobrych często ojców. Matki mając poparcie w Sądach, fałszywie oskarżają swoich mężów o to czego nigdy by nie zrobili aby swoją winę rozbicia rodzin dzieciom zwalić na męża. Matka która odchodzi z własnego domu pierwsza i zabiera dzieci, nic nie mówiąc mężowi gdzie przebywają powinna być pociągnięta do odpowiedzialności. To ona jest winna ROZBICIA DZIECIOM RODZINY I ODEGNANIA OD NICH OJCA WŁASNEGO KTÓREGO BARDZO KOCHAJĄ I ON ICH KOCHA, bo kochanek się liczy nie dobro dzieci i rodziny. To nie powinien być wtedy pokrzywdzony ojciec dzieci, on i tak bardzo cierpi patrząc, na te swoje małe dzieci skrzywdzone przez matkę ich. Teraz jest moda na biznesowe rozwody dla żon i matek dla lekkiej kasy i rozrywkowe życie. Dzieci dobro powinni brać w Sądach a nie wspierać alimentami MATKI które krzywdzą dzieci i rodziny fałszywie zeznają w Sądach aby zgnoić dobrego męża i ojca dzieci bo kochanek jest najważniejszy niż szczęśliwe życie dzieci własnych . Taką MATKĘ nie nazwałabym MATKĄ która krzywdzi rodzinę i dzieciom zadaje cierpienie. Prawo trzeba zmienić albo sprawiedliwe wydawać wyroki według zasługi.
  DOŚĆ POBŁAŻANIA ZA CIERPIENIE I KRZYWDĘ DZIECI BEZBRONNYCH. KOCHAJCIE DZIECI A NIE PIENIĄDZE DROGIE MATKI.

 3. Nicole Nicole

  Opieka naprzemienna , jako mysl przewodnia w prawie rodzinnym ,tablice alimentacyjne , zlikwiduje problem.Zlikwiduje rowniez problem alienacji rodzicielskiej ,ktora matki Polki “stosuja na tak szeroka skale i sa zupelnie bezkarne.Takie prawa obowiazuja w wiekszosci krajow ,w ktorych Dobro dziecka ,jest Dobrem Najwyzszym. Uznanie dla pana RPD ze pracuje nad tym tak waznym problemem.Zyczymy powodzenia .Ksztaltowanie przyszlego zdrowego i szczesliwego spoleczenstwa zaczyna sie w dziecinstwie.Matki ,pomyslcie ze wasi synowie beda przyszlymi ojcami i to wlasnie oni beda stali pod zamknietymi drzwiami swoich zon ,partnerek ,to oni nie beda widziec swoich dzieci miesiacami , latami ..to Wy nie bedziecie znac swoich wnukow..Czas na zmiany.Kazde dziecko ma prawo do milosci obojga rodzicow w mysl powszechnie gloszonego hasla:Jestem mamy i taty ” a ojciec i matka sa rownorzednymi obywatelami tego samego kraju i maja takie prawa.

 4. Malgorzata Malgorzata

  Sady rodzinne nakazuja badania w OZSS co do wiezi z dzieckiem.Alienowany ojciec od razu jest na przegranej pozycji. Nie ma to zadnego sensu i jest bardzo niesprawiedliwe To matki powinny byc wysylane przez sady do Poradni Rodzinnych na szkolenia jak sprawowac swoje obowiazki odpowiedzialnego rodzica. Tylko nieugiete stanowisko RPD i nas wszystkich moze cokolwiek zmienic w Sprawie i Prawie dzieci .Panie Boze bron i chron polskich ojcow i ich dzieci.

  • Lolek Lolek

   Sa i tacy ojcowie co maja swietne opinie z OZSS, a sprawa sadowa ciagnie sie prawie 2 lata od wydania tejze opinii. Wszelkie instytucje tylko “monitoruja” a w tym czasie matka alienuje dziecko od kochajacego ojca. RPD i inne instytucje przygladaja sie tylko jak trwa dramat ojca (i mojego dziecka) niszczonego przez Sad Rodzinny

 5. Dziecko ma prawo do miłości i troski obydwojga rodziców.Rodzice rozstają się z sobą a nie z dzieckiem. .Utrudnianie kontaktów rodzica z dzieckiem powinno być karane. Rodzic który dopuścił się zbrodni krzywdzenia bezbronego dziecka poprzez alienację powinien być natychmiast pozbawiany władzy rodzicielskiej.Roddzic ten dopuścił się dokonania okropnej zbrodni na dziecku..Pomimo utrzymywania przez społeczeństwo polskie takich komórek jak Ministerstwo Sprawiedliwości Rzecznika praw Dziecka Rzecznika praw ojca oraz istniejącego zakazu dyskryminacji rodzica z życia Dziecka Polskie dzieci cierpią są krzywdzone .Brak zainteresowania łamania przepisów prawa dziecka również przez Unię Europejską

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *