Skip to content

Skierowanie projektu ustawy do dalszych prac w wyniku petycji „Stop alienacji rodzicielskiej”

Niniejszym informujemy, że dnia 13 marca 2018 roku na 216 posiedzeniu Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP – Senatorowie podjęli decyzję o skierowaniu projektu ustawy do dalszych prac w odpowiedzi na petycję wielokrotną „Stop alienacji rodzicielskiej”.

Dziękujemy wszystkim sygnatariuszom petycji a także LISTU OTWARTEGO RODZICÓW w sprawie planowanej reformy prawa rodzinnego za poparcie i zapraszamy od udziału w dalszych działaniach mających na celu doprowadzenie do realizacji naszych postulatów dla dobra dzieci.
Dziękujemy również przedstawicielom organizacji pozarządowych zaangażowanych w aktywne popieranie petycji „Stop alienacji rodzicielskiej” i zapraszamy do współpracy wszystkie stowarzyszenia i fundacje, których działalność statutowa jest zbieżna z naszymi działaniami.
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o naszych inicjatywach zapisz się na listę subskrypcyjną:


Odwiedź naszą stronę:

Podobne publikacje:

Published inaktualnościopieka naprzemiennaopieka równoważnaopieka wspólnapetycjaprawo dziecka do obojga rodziców

3 komentarze

  1. Melania Melania

    Slowa Uznania dla pp.Senatorow o pochylenie sie nad tym tak dramatycznym zjawiskiem jakim jest aliencja rodzicielska , ktora przybiera w Polsce niewyobrazlne rozmiary. Odseparowanie od mamy czy taty , calych rodzin gl. tacierzystych babc i dziadkow mierzy prosto w Dobro dziecka , w jego uczucia i prawidlowy rozwoj. Tylko b.powazne zapowiedzenie doglebnej kary wlacznie z kodeksem karnym powstrzyma alienatorow od psychicznego znecania sie nad alienowanym rodzicem a przede wszystkim nad wlasnym dzieckiem , ktoremu zabiera sie prawo do milosci drugiego rodzica .Powazne ! kary zmobilizuja rodzicow do przestrzegania Prawa . Nie bedzie wiec potrzeby rozleglego ich stosowania a z czasem pojecie Alienacji Rodzicielskiej zniknie ze swiadomisci spoleczenstwa .Tak jest przeciez w wiekszosci krajow .Wielka nadzieja ze nowe przepisy zmienia tak smutna rzeczywistosc w zyciu dzieci kiedy pojscie z tata na rower , ryby czy grzyby w dalszym ciagu jest tylko marzeniem , bo tata stoi pod zamknietymi drzwiami , chociaz i mamy tez doswiadczaja wrecz nieludzkiego traktowania .

  2. Łukasz Łukasz

    Błagam was o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *