Skip to content

Prezydent za prawną ochroną ojcostwa w Konstytucji

Kwestia rozszerzenia katalogu wartości uwzględnianych bezpośrednio w art. 18 Konstytucji („małżeństwo”, „rodzina”, „macierzyństwo” i „rodzicielstwo”) o „ojcostwo” była podnoszona także w trakcie spotkań regionalnych i eksperckich prowadzonych w ramach kampanii, m.in.: 5 lutego 2018 roku w Pałacu Prezydenckim („Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie”) i 12 lutego 2018 roku w Lublinie („Rodzina, małżeństwo – wartości podlegające szczególnej ochronie w świetle Konstytucji RP”).
Zapewniam, że omawiane zagadnienie jest obecnie jedną z najgłębiej analizowanych spraw w Kancelarii Prezydenta RP pod kątem opracowania zestawu pytań referendalnych, a w przyszłości także dokonania zmian w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: 09_057_1585_1_odp

Na ten temat pisze Rzeczpospolita (http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/304129875-Andrzej-Duda-chce-podkreslac-role-ojcow.html) a także większość tytułów krajowej prasy: RMF24, TVP INFO, Polsat NEWS i inne.

Zapraszamy do podpisania petycji w tej sprawie:

Petycja o wpisanie do Konstytucji OJCOSTWA jako wartości chronionej

Published inaktualnościpetycjaprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

One Comment

  1. Malgorzata Malgorzata

    Ojcostwo wpisane do Konstytucji jako Wartosc chronioma na rowni z macierzynstem to z pewnoscia najlepsza zmiana w definicji Rodziny . Ojciec + matka + dziecko = rodzina .Taki jest prawidlowy obraz rodziny .Cale spoleczenstwo sie z tym zapisem zgodzi , jako rownorzedni obywatele demokratycznego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *