Skip to content

Urzędy Wojewódzkie rozpowszechniają Dezyderat nr 4

MOPS, GOPS, PCPR, OIK nie zauważa krzywdzenia dziecka i twierdzi, że uniemożliwianie kontaktu dziecka z rodzicem to nie przemoc.

Jeżeli Twoje dziecko jest krzywdzone, doświadcza przemocy jaką jest alienacja rodzicielska, udaj się do MOPS, GOPS, OIK, PCPR z pismem od Wojewody i Dezyderatem nr 4.

Wojewodowie i Urzędy Wojewódzkie zobowiązali pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i innych do podjęcia działań w obronie praw dzieci, a w szczególności w przypadku stosowania wobec dzieci alienacji rodzicielskiej, która jest wyrafinowaną i wyrachowaną formą przemocy.

Wojewodowie podjęli działania zgodnie z pismem z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Departament Pomocy i Integracji Społecznej) z dnia 10 listopada 2016r. – znak DPS.VII.074.2.jg/16, a dotyczącego podjęcia działań przeciwdziałających alienacji rodzicielskiej jako wykonanie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Dezyderatu nr 4 Komisji do Spraw Petycji Sejmu RP z dnia 12 maja 2016r. – na podstawie art. 6 ust.1 pkt. 4 Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. 2001r. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.)

 

dps-vii-074-2-jg/16

Odwzorowania cyfrowe pism w plikach PDF:

Pismo Ministerstwa Rodziny do Wojewodów – alienacja rodzicielska, Dezyderat 4

[table]
[tr][th]Wojewoda[/th] [th]plik[/th][/tr]

[tr][td]Wojewoda Podlaski[/td] [td]pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Łódzki[/td] [td]pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Podkarpacki[/td] [td]pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Zachodniopomorski[/td] [td]pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Śląski[/td] [td]pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Małopolski[/td] [td]pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Dolnośląski[/td] [td] pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Opolski[/td] [td] pdf[/td][/tr]
[tr][td]Wojewoda Świętokrzyski[/td] [td] pdf[/td][/tr]

[tr][td]Wojewoda Lubuski[/td] [td] pdf[/td][/tr]
[/table]

Published inalienacja rodzicielskaprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

One Comment

  1. Margaret Margaret

    W Polsce codziennie lamane jest prawo dziecka do wychowywania przez oboje rodzicow .Sady sa kontolowane przez matki , ktore nie przestrzegaja ich postanowien. Moc i pozycja sadow jest wiec slaba i watpliwa .Dobro Dziecka” jest niewaznym frazesem.Alienacja rodzicielska szerzona w Polsce bezkarnie i na niespotykana skale ,jest przestepstwem w innych demokratycznych krajach gdzie Opieka Naprzemienna jest mysla przewodnia w prawie rodzinnym. Tragedia dzieci i ich ojcow jest ignorowana przez lata .Glos ojca sie nie liczy a pozycja Ojca w rodzinie i panstwie jest calkowicie zdegradowana.Smutna wizja dla przyszlych pokolen Polakow . Moze tylko Nadzieja , ktora umiera ostatnia ” a wiec i Nadzieja na Zmiany pozostala ojcom ich synom i corkom …. nowemu ,Zdrowemu, odwaznemu , zrownowazonemu spoleczenstwiu , ktoremu dano Prawo i szanse do wychowania przez Oboje rodzicow .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *