Skip to content

Napisz o swoich problemach

Wyszedłeś z sądu rodzinnego. Zamiast opieki naprzemiennej dostałeś postanowienie o uregulowaniu “kontaktów” z dzieckiem. Dostałeś prawo do widzeń z dzieckiem, kilka godzin w tygodniu…niczym w zakładzie karnym? Chcesz wychowywać swoje dzieci ale po wyjściu z sądu rodzinnego już nie możesz… bo ich matka i sędzia rodzinna się nie zgodziły? Nie możesz już normalnie widywać swojej pociechy? Nie możesz do dziecka zadzwonić i dziecko nie może zadzwonić do ciebie? W przedszkolu dyrektorka mówi, że nie pozwoli ci odwiedzać synka/córeczki bo matka nie wyraziła zgody? Lekarz lub pielęgniarka mówi, że nie udzieli informacji o stanie zdrowia dziecka bo matka zabroniła? Przyjeżdżasz po dziecko i “całujesz klamkę”? Od policjanta słyszysz: “proszę się udać do sądu rodzinnego”? Masz zarzuty o “stalking” lub “znęcanie” bo przychodziłeś “zbyt często” po dziecko? Mieszkasz w pobliżu szkoły, w tym samej miejscowości co matka a sąd mimo tego odebrał ci dziecko i przerobił cię na dłużnika alimentacyjnego? Dziecko zaczyna być nastawiane przeciwko tobie, nie chce się kontaktować, mówi, że już cię nie kocha…?

Jeśli masz te problemy, lub inne dotyczące opieki, kontaktowania się z dzieckiem po rozwodzie, zachowania personelu przedszkola/szkoły, urzędów… opisz te kłopoty a my przekażemy Twój list senatorom rozpatrującym naszą petycję aby uświadomić im z jakimi problemami zmagają się rodzice oddzieleni przez sądy od swoich dzieci.

Prosimy o rzeczowe i jasne (ale niezbyt obszerne) opisanie problemów jakie pojawiły się w Twoim życiu a związanych z postanowieniem sądowym o kontaktach, władzy rodzicielskiej, z wychowywaniem i kontaktowaniem się z dziećmi, z ich edukacją i leczeniem, z dostępem do informacji dotyczących dzieci…itp. W opisie proszę podać też jakie było rozstrzygnięcie sądu (np. władza rodzicielska, kontakty) i podpisać się imieniem i nazwiskiem. Nadesłane wiadomości przekażemy senatorom rozpoznającym naszą petycję aby uświadomić im z jakimi problemami zmagają się rodzice oddzieleni przez sądy od swoich dzieci.

Skorzystaj z poniższego formularza lub wyślij emaila na adres: poczta(małpa)petycja.eu.


  Published inalienacja rodzicielskaopieka naprzemiennaopieka równoważnaopieka wspólna

  2 komentarze

  1. Victoria Victoria

   Alienacja rodzicielska jest rozpowszechniona w Polsce na szeroka skale. Matki pomimo wyrokow sadowych nie przestrzegaja ich postanowien.Ojcowie i dziadkowie tacierzysci nie widza swoich dzieci,wnukow miesiacami ,latami lub nigdy ich nie zobacza.Prawo.rodzinne w Polsce nie posiada zadnych realnych instrumentow zeby dzialac przeciwko temu tak szkodliwemu zjawisku.Dobro Dziecka absolutnie nie jest brane pod uwage , a przeciez jest ono tak.proste , Chce miec w swoim zyciu i.mame i tate. Czy nareszcie ktos zmieni polskie prawo i tak jak w innych krajach pojecia alienacji rodzicielskiej , nawet nie bedzie w swiadomosci spoleczenstwa. Oprocz pokrzywdzonych , Ojcow w Polsce czy ktos jest w stanie sprawiedliwie uznac dlaczego babcia macierzysta .,jest lepsza od babci tacierzystej i niejednokrotnie stoi przed zamknietymi drzwiami ,nie widzac swoich wnukow latami ,lub nigdy ich nie zobaczy ,bo zycia zabraknie ..Sprawiedliwosc ,wielkie slowo ,ale czy ona istnieje w pl.prawie rodzinnym? Zycze ojcom i dziadkom tacierzystym w Polsce doczekania wlasnie tej sprawiedliwosci ,bo sa obywatelami tego samego kraju,.Sprawiedliwego kraju .

  2. RAFAŁ Gonera RAFAŁ Gonera

   Skatowano moje dziecko a Sąd Rodzinny w Zgorzelcu kazał go oddac jego matce która go pobiła i przyznala sie przed tym Sądem do bicia go w szpitalu. Mój syn i ja dla tego Sądu to podludzie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *