Skip to content

Informacje o petycji STOP Alienacji Rodzicielskiej

Wobec bagatelizowania przedmiotu petycji przez senatora Antoniego Szymańskiego, który na posiedzeniu Komisji w dniu 21 listopada 2018 stwierdził, że petycję poparło tylko kilkaset lub 1101 osób odpowiadamy, że w okresie od 2 kwietnia do 6 lipca 2017 roku petycję podpisało 1132 sygnatariuszy. Wobec powyższego a także wobec tego, że niewątpliwie planuje się zastąpienie dotychczasowych prac nad petycją w Senacie, projektem tzw. „Reformy Prawa Rodzinnego” podjęliśmy decyzję o ponownym rozpoczęciu zbieraniu podpisów pod petycją.

button

W dniu 02 kwietnia 2017r. rozpoczęliśmy składanie petycji pt. „Stop alienacji rodzicielskiej” do Sejmu, Senatu i Rzecznika Praw Dziecka.

STOP ALIENACJI RODZICIELSKIEJ – petycja

Petycję podpisało 1132 sygnatariuszy. W dniu 6 lipca 2017 roku zbieranie podpisów zostało zakończone. Dziękujemy wszystkim sygnatariuszom.

W dniu 16.01.2018 r. petycja została skierowana do prac legislacyjnych.

Informacje o sposobie załatwienia petycji.

Retransmisje z posiedzeń komisji senackich rozpatrującej petycję:Pełne retransmisje posiedzeń Komisji: 16.01.2018, 20.09.2017

21 listopada 2018 roku odbyło się pierwsze czytanie senackiego projektu nowelizacji ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy Kodeks karny (druk 776) będącego wynikiem wielu tygodni naszych starań i Państwa poparcia.

Niestety Senat przychylił się do wniosku senatora Antoniego Szymańskiego o zawieszenie prac nad projektem.

Zawieszenie prac w Senacie otwiera drogę oszukańczemu, haniebnemu projektowi sędziów delegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości, propagowanemu pod nazwą „Reforma Prawa Rodzinnego”. Projekt ten jest efektem współpracy organizacji promujących system alimentacyjny z sędziami zatrudnionymi w Ministerstwie Sprawiedliwości. Głównym założeniem tego projektu jest wprowadzenie instytucji tzw. alimentów natychmiastowych. Projekt przedłuża i komplikuje procedurę egzekucji tzw. „kontaktów z dzieckiem”. Co najgorsze jednak, wbrew kłamliwej propagandzie jego autorów – PROJEKT TEN CAŁKOWICIE POMIJA KWESTIĘ PIECZY NAPRZEMIENNEJ . Przyjęcie tego projektu na wiele lat skutecznie zablokuje wprowadzenie realnego domniemania pieczy naprzemiennej w prawie rodzinnym i opiekuńczym.

W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak ponownie poprosić Państwa o zaprotestowanie przeciwko kłamliwemu projektowi tzw. „Reformy Prawa Rodzinnego”.

Published inaktualnościalienacja rodzicielskaopieka naprzemiennaopieka równoważnaopieka wspólnapetycja

One Comment

  1. Sylwia Kulecka Sylwia Kulecka

    Popieranie Petycji .eu opieki naprzemiennej jest walką o dobro każdego dziecka, dlatego warto włączyć się w akcję i złożyć podpus celem ratowania dzieci przed alienacja izolacją od rodzica .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *