Skip to content

Skierowanie projektu ustawy do dalszych prac w wyniku petycji „Stop alienacji rodzicielskiej”

Niniejszym informujemy, że dnia 13 marca 2018 roku na 216 posiedzeniu Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP – Senatorowie podjęli decyzję o skierowaniu projektu ustawy do dalszych prac w odpowiedzi na petycję wielokrotną „Stop alienacji rodzicielskiej”.

Dziękujemy wszystkim sygnatariuszom petycji a także LISTU OTWARTEGO RODZICÓW w sprawie planowanej reformy prawa rodzinnego za poparcie i zapraszamy od udziału w dalszych działaniach mających na celu doprowadzenie do realizacji naszych postulatów dla dobra dzieci.
Dziękujemy również przedstawicielom organizacji pozarządowych zaangażowanych w aktywne popieranie petycji “Stop alienacji rodzicielskiej” i zapraszamy do współpracy wszystkie stowarzyszenia i fundacje, których działalność statutowa jest zbieżna z naszymi działaniami.
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o naszych inicjatywach zapisz się na listę subskrypcyjną:
[wysija_form id=”1″]
Odwiedź naszą stronę:

Published inaktualnościopieka naprzemiennaopieka równoważnaopieka wspólnapetycjaprawo dziecka do obojga rodziców

6 komentarzy

  1. Melania Melania

    Slowa Uznania dla pp.Senatorow o pochylenie sie nad tym tak dramatycznym zjawiskiem jakim jest aliencja rodzicielska , ktora przybiera w Polsce niewyobrazlne rozmiary. Odseparowanie od mamy czy taty , calych rodzin gl. tacierzystych babc i dziadkow mierzy prosto w Dobro dziecka , w jego uczucia i prawidlowy rozwoj. Tylko b.powazne zapowiedzenie doglebnej kary wlacznie z kodeksem karnym powstrzyma alienatorow od psychicznego znecania sie nad alienowanym rodzicem a przede wszystkim nad wlasnym dzieckiem , ktoremu zabiera sie prawo do milosci drugiego rodzica .Powazne ! kary zmobilizuja rodzicow do przestrzegania Prawa . Nie bedzie wiec potrzeby rozleglego ich stosowania a z czasem pojecie Alienacji Rodzicielskiej zniknie ze swiadomisci spoleczenstwa .Tak jest przeciez w wiekszosci krajow .Wielka nadzieja ze nowe przepisy zmienia tak smutna rzeczywistosc w zyciu dzieci kiedy pojscie z tata na rower , ryby czy grzyby w dalszym ciagu jest tylko marzeniem , bo tata stoi pod zamknietymi drzwiami , chociaz i mamy tez doswiadczaja wrecz nieludzkiego traktowania .

  2. Łukasz Łukasz

    Błagam was o pomoc.

  3. Paweł Rozmus Paweł Rozmus

    Od 3 lat walczę w Sądzie na Dolnym Śląsku o kontakt z córką jestem po badaniach w OZSS skierowani jesteśmy na terapie ,która nie realizujemy poniewaz matka dziecka zrobiła apelację w Sądzie Okręgowym w Legnicy i poleciła panią bez uprawnień psychologa w Sędziszowie / Marciszowa .Sąd Apelacyjny w Legnicy widział i wiedzial ,ze matka jest w ciąży i nie będzie wstanie jeżdzić na tą terapię .,poza tym pani Mikus psycholog sama powiedziała ,że nie wie jak ma pomóc .jestem uświadomiony że mam prawo wystąpić o ukaranie za utrudnianie I co to i kto pomoże mam iść na Policję a Policja odpowiada a co mamy zrobić itp

  4. Alienacja rodzicielska pomozcie moj synek oskar lat 5 od urodzenia jest alienowany ode mnie jako o ojca. Jest w rodzinie zastępczej u dziadków. Mops jeleniogórski i sad robia ze mnue bandyte wymyslaja ze porwe dziecko i dlatego do kontaktów daja kuratora naruszajac mij moja godność osobista. Nigdy nie przeszko mi nawet przez myśl zeby uprowadzuc synka i zrobic mu jeszcze wieksza krzywdę waj y walcze o niego prawnie w sadzie wakczac o orawo do wakacji swiat bezskutecznie bo zastępcza rodzuna i mops swoimi nieorawdziwymi opiniami robią wszystko by nue dopuscic do wakacji i świat z moim synkiem .Marek Bandura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *