Skip to content

List otwarty do kandydatów na Prezydenta RP

Szanowny Pan Andrzej Duda
Szanowny Pan Rafał Trzaskowski

Jestem niezdecydowany na kogo głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kluczową dla mnie kwestią jest konieczność pilnych zmian ustawodawstwa i praktyki sądów w zakresie dobra dzieci po rozwodzie rodziców. W związku z tym moją decyzję, na którego z kandydatów oddam mój głos uzależniam od odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy jako Prezydent RP poprze Pan ideę pieczy naprzemiennej-równoważnej oraz karalność izolowania dziecka od rodzica zawarte w ustawie z druku senackiego 63?
2. Czy uważa Pan, że po rozwodzie lub rozstaniu rodziców dzieci powinny mieć prawo do Mamy i do Taty?
3. Czy popiera Pan równouprawnienie rodziców, czy też opowiada się Pan za utrzymaniem obecnego system dyskryminacji ojców?

Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Z poważaniem

do wiadomości:
– Rzeczpospolita
– TVP
– TVN

List możesz wysłać za pomocą swojego programu pocztowego. Aby spersonalizować wiadomość wypełnij poniższe pola:

Twoje imię i nazwisko:

Twoje miasto:


Published inalienacja rodzicielskalist otwartyopieka naprzemiennaopieka równoważnaprawo dziecka do obojga rodziców

2 komentarze

  1. Stepien Stepien

    Walcze o syna, bo corke z prawomocnymi 3 wyrokami udalo mi sie wykrasc. Napisalem prosbe do Prezydenta Dudy o pomoc, wiceminister Wojcik na moje pisma o pomoc nie odpowiada. Dzieci sa dzis rozdzielone, dzieli je 2000km

  2. Bożena Tomczyk Bożena Tomczyk

    Walczę o wnuka. Pisałam do Pana Dudy i wnuk też pisał ale cisza od 3 lata. To ja go wychowałam od urodzenia przez 11 lat. Matka przypomniała sobie o synu jak weszło 500 plus. Sąd nakazał wydanie syna matce, wnuk nie chciał iść prosił babciu nie oddawaj mnie tu jest mój dom moja rodzina. Więc napisaliśmy Apelacje w tym czasie Sędzinę siłowo kazała wnuka zabrać. W odbieraniu siłowym wnuka brało udział 15 osób którzy nie patrząc na Dobro dziecka siłowo wyrywali mi go z rąk choć dziecko bardzo płakało i prosiło że nie chce iść. A do Policja ta który go targał wolał Pan ma serce. Ale nikt tym się nie wzruszył, nawet kuratorka która mówiła do dziecka że ma milczeć że nie ma głosu takich słów użyła u mnie w domu. Nadmieniam matka ma ograniczone prawa do syna ojciec pełne i tak nie może widywać syna kiedy chce. Teraz od marca w ogóle nie widzi syna nawet telefonu matka nie odbiera. A mnie babcie która wychowała wnuka cały czas podaje do Prokuratury choć oni umarzają ona robi to dalej. Po prostu chce kasę wyciągnąć od nas. Dlatego mówię jej nigdy nie zależało na dziecku tylko na kasie. Ja od 2,5 roku nie widzę wnuka bo matka zabrania a Sad jej przytakuje. Tak nie może być. Bardzo proszę o Podpisanie Opieki Naprzemiennej a tym bardziej jeżeli jedno z rodziców ma pełne prawa to u niego powinno być dziecko. Bez przyczyny nie ograniczyli matce praw. Ograniczone prawa ma od 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *