Skip to content

List Otwarty do Prezydenta w sprawie ustawy „antyprzemocowej”

Ustawa w sposób rażący narusza podstawowe konstytucyjne zasady prawa – domniemanie niewinności i prawo do sądu.

Nie bądź obojętny! Podpisz list! podpisz list List wysłało 284 osób.

Warszawa, 14 maja 2020

Szanowny Pan
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej
ul. Wiejska 10 , 00-902 Warszawa
listy@prezydent.pl

Szanowny Panie Prezydencie

Apeluję o wystąpienie w trybie Art. 122. 1 KRP do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie niezgodności z Konstytucją Ustawy z dnia 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – Kpc oraz niektórych innych ustaw (tzw. ustawa „antyprzemocowa”).

Ustawa ta w sposób rażący narusza podstawowe konstytucyjne zasady prawa – domniemanie niewinności (Art. 42. 3. KRP) i prawo do sądu (Art. 45. 1. KRP). Ustawa wpisuje się w falę marksistowskiej ofensywy, jako element tzw. „wojny płci”, której celem jest osłabienie instytucji rodziny. Wnosi do przestrzeni społecznej bardzo szkodliwą zachętę dla kobiet do nadużyć, w szczególności do składania fałszywych oskarżeń wobec mężczyzn o przemoc fizyczną. Obok gwarancji natychmiastowych alimentów na dziecko będzie kolejnym elementem promocji rozwodów i utrwalania instytucji „samotnej matki”. Z drugiej zaś strony – mężczyzn będzie skutecznie odstraszać przed małżeństwem i założeniem rodziny. Wprowadzone przepisy będą stwarzały poczucie ryzyka i nieprzewidywalnego stałego zagrożenia eksmisją na skutek fałszywych oskarżeń, co będzie zniechęcać mężczyznę do wspólnego zamieszkiwania z kobietą. Wszystko to oczywiście negatywnie wpłynie na przyrost naturalny.
Ustawa implikuje również szereg wątpliwości co do dyskryminacji ze względu na płeć bowiem domyślnie kobiety stawia w roli ofiar zaś mężczyzn w roli sprawców przemocy.

Z poważaniem
(podpis)


  Formularz podpisania listu

  Instrukcja podpisania

  1. przeczytaj treść listu
  2. wypełnij wszystkie pola formularza swoimi prawdziwymi danymi. Pola oznaczone * są wymagane do wysłania listu.
  3. kliknij przycisk "podpisuję list"

  List zostanie wysłany e-mailem do adresatów wymienionych w nagłówku pisma. Twoje dane osobowe zostaną wysłane do w/w adresatów ale nie będą nigdzie opublikowane. Nie zbieramy ani nie przetwarzamy żadnych danych osobowych. Kopia zostanie wysłana na Twój e-mail.

  Imię i nazwisko*

  Email*

  Miejscowość*
  List możesz wysłać również za pomocą swojego programu pocztowego. Aby spersonalizować wiadomość wypełnij poniższe pola:

  Twoje imię i nazwisko:

  Twoje miasto:


  Materiały edukacyjne

  Published inlegislacjalist otwartyprawo

  2 komentarze

  1. Zdzisława Domalewska Zdzisława Domalewska

   Witam , od wielu lat jestem osaczona, przez aplikację pluskwy
   Pegasus torturowana, okradana , i sprzedana , uzurpatorom cudzego mienia , przez członków rodziny , braci i siostry .Wszystkie drogin, są torpedowane , ponieważ każdy ruch mój jest śledzony przez 24 g na dobę
   . Przez tą aplikację dokonuje się okrutnych tortor oraz gwałtów , , skanowanie dokumentów i wiele innych przestępstw . Jak zastraszanie ,.grożenie smiercia ,oraz zadanie oddanie dobytku . Nie wiem gdzie sie udać po pomoc ponieważ wszyscy , gdzie się udam są przekupieni albo zastraszeni . Błagam o pomoc . Zdzisława Domalewska Zielona Góra . Ps. Policja nie.jest w stanie załatwić tej sprawy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *