Skip to content

Opieka naprzemienna priorytetowym rozstrzygnięciem według Ministerstwa Sprawiedliwości

Z pisma z dnia 5 lipca 2017 roku podpisanego przez sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie Jana Bołonkowskiego, delegowanego do Ministerstwa Sprawiedliwości na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Legislacyjnego:

„Istota tych zmian (przyp. – Dz.U. 2015r poz 1062) polega na nadaniu priorytetowego znaczenia takiemu rozstrzygnięciu sądu, w którym sąd – orzekając o rozwodzie albo wydając orzeczenie opiekuńcze w przypadku rozłączenia rodziców – będzie pozostawiał władzę rodzicielską obojgu rodzicom i to nawet wówczas, gdy nie przedłożą oni pisemnego porozumienia co do sposobu wykonywania tej władzy. W konsekwencji takich rozstrzygnięć dziecko będzie mogło mieszkać naprzemiennie u każdego z rodziców w okresach wskazanych w orzeczeniu”

pobierz PDF Ministerstwo_Sprawiedliwosci_DL-I-054-6_15

Published inopieka naprzemiennaopieka równoważnaopieka wspólna

3 komentarze

 1. Slawek Slawek

  nie wierze

 2. Troy Troy

  I support this as the minimum protection of children.

  What is missing, however, is credible science that evaluates the “source of conflicts” because Polish psychological society is not regulated by ethics, licensure, and liability.

  Until this occurs, children are victims of a disordered legal culture driven by pathological litigants.

  If anyone disagrees with my opinion, I am available to hear other points of view.

 3. SAMANTA SAMANTA

  Bardzo dobre i nie krzywdzące wreszcie dzieci rozwiązanie opieka naprzemienna. Dziecko potrzebuje ojca i matki, nie ważne teraz dla małych dzieci że ich matka rozbiła im rodzinę dla swojej wolności itd. Dla dziecka ważna jest miłość i szczęście dawane im przez oboje rodziców. Jeżeli to prawda to popieram takie PRAWO opieki naprzemiennej. Niech nigdy już nie cierpią dzieci rozrywane przez matki swoje aby skrzywdzić swoich często dobrych mężów i ojców dzieci. Kto odchodzi z własnego mieszkania na stancję bez powodu, sorry powód ma taka żona–KOCHANEK taka osoba ponosić winę za wszystkie cierpienia zadawane dzieciom i upokarzanie rodzin. To nazywa się –prawda i sprawiedliwość. Niestety często jeszcze karani za winę rozbijania dzieciom rodzin przez żony cierpią ojcowie ich i mężowie, bo kochanek ważniejszy jak dzieci i rodzina. Brońcie ludzie PRAWA dobra dzieci , ich matki bardzo często kłamią i poniżają już cierpiących swoich mężów, dobrych często mężów i rodziny całe ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *