Skip to content

Petycja uczestników marszu skierowana do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej

Petycję podpisało 169 osób.
podpisz

Warszawa, dnia 24 kwietnia 2019r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00‐513 Warszawa

Petycja uczestników marszu skierowana do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Kierując się dobrem dziecka, ważnym interesem społecznym oraz poszanowaniem dla prawa, jako rodzice dzieci dotkniętych problemem alienacji rodzicielskiej zwracamy się do Pani Minister Elżbiety Rafalskiej z prośbą o poparcie społecznego projektu zmian w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym ujętych w druku senackim 776. W naszej ocenie, w odróżnieniu od projektu opracowanego przez Sędziów oddelegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości (druk sejmowy 3254 i 3254-A) oraz obecnej sytuacji prawnej jedynie ten projekt pozwala na ograniczenie wysokich kosztów społecznych związanych ze zjawiskiem alienacji rodzicielskiej, jakie stają się niejednokrotnie udziałem wielu dzieci i rodziców w Polsce.
Koszty społeczne alienacji rodzicielskiej obejmują między innymi liczne problemy psychologiczne wymagające niejednokrotnie wieloletniej terapii i mającej długofalowe negatywne konsekwencje psychologiczne zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców. Obecny stan prawny charakteryzujący się niską skutecznością środków prawnych służących realizacji kontaktów wynikających z prawomocnych decyzji sądów podważa też zaufanie społeczne do funkcjonowania prawa.
Pragniemy zwrócić uwagę Pani Minister na fakt, iż w odróżnieniu od projektu 3254 i 3254-A projekt z druku senackiego 776, zgodnie z opiniami uzyskanymi w toku prac legislacyjnych w Senacie, nie niesie ze sobą żadnych kosztów dla budżetu Państwa rozwiązuje przy tym palący problem społeczny dotyczący rosnącej liczby polskich rodzin. Wprowadzenie rozwiązań postulowanych w projekcie społecznym pozwoli Polsce zerwać z niechlubną tradycją orzecznictwa sądowego sięgającego lat 50 ubiegłego wieku sprowadzającą się do dyskryminacji jednego z rodziców i pozwoli nam na ukształtowanie w zakresie relacji rodzicielskich po rozwodzie rozwiązań godnych drugiej dekady XXI w.

Z wyrazami szacunku

. . . . . . . . . . . .

  Formularz podpisania petycji

  Instrukcja

  1. przeczytaj petycję
  2. wypełnij wszystkie pola formularza swoimi prawdziwymi danymi. Pola oznaczone * są wymagane do wysłania petycji.
  3. kliknij przycisk "podpisuję petycję"

  Petycja zostanie wysłana e-mailem do adresatów wymienionych w nagłówku pisma. Twoje dane osobowe zostaną wysłane do w/w adresatów ale nie będą nigdzie opublikowane. Kopia petycji zostanie wysłana na Twój e-mail.

  Imię i nazwisko*

  Email*

  Miejscowość*

  [mailpoetsignup mailpoetsignup-271 mailpoet_list_1 "- chcę być informowany o dalszych działaniach społeczności"]


  Published inBez kategorii

  Be First to Comment

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *