Skip to content

Brudna gra za plecami obywateli

Na 76 posiedzenie Senatu RP IX kadencji w dniu 11 kwietnia 2019 roku zaplanowane było drugie czytanie senackiego Projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Kodeks karny (druk 776). Niestety Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaproponował skreślenie tego punktu z projektu porządku obrad. Wobec braku głosu sprzeciwu Senat przedstawioną propozycję przyjął.
Nieoficjalnie wiadomo, że pomysł skreślenia z porządku obrad drugiego czytania druku 776 zrodził się w Konwencie Seniorów. Senatorowie wchodzący w skład Konwentu Seniorów zostali wprowadzeni w błąd. Przez kogo? Można się tylko domyślać… W jaki sposób? Wyjaśniamy:

Kilka dni temu rządowy projekt (nr UD392, druk sejmowy nr 3254) uległ drastycznej zmianie – w trybie autopoprawki wykreślono z niego większość regulacji. Stało się to już po przeprowadzeniu pkt 4 procesu legislacyjnego (OPINIOWANIE) – zatem wszystkie organy opiniujące projekt zostały oszukane bowiem opiniowały projekt sprzed zmian… a więc zupełnie inny projekt.
Oszukani zostali Senatorowie bowiem ponownie wmówiono im, że rządowy projekt jest “bardziej zaawansowany, lepszy i obszerniejszy”… podczas gdy w toku procesu legislacyjnego usunięto z niego większość regulacji.
Oszukane zostały prorodzinne i ojcowskie organizacje pozarządowe i ruchy społeczne zainteresowane projektem ponieważ wbrew rozpowszechnianym informacjom projekt nie był konsultowany społecznie – odbyło się jedno spotkanie… z przedstawicielami marionetkowych organizacji finansowanych przez rząd.
Oszukane zostało przede wszystkim społeczeństwo bowiem od wielu miesięcy było mamione reklamami “wspaniałej” reformy prawa rodzinnego, która zapewni “ochronę praw dzieci do obojga rodziców”, z której teraz został w zasadzie jej główny trzon czyli… alimenty natychmiastowe.

Na najwyższym szczeblu ustawodawczym toczy się brudna gra, w której wyrachowani lobbyści pochodzący ze środowiska sędziów rodzinnych, poprzez manipulacje, niedomówienia i nadużywanie przepisów próbują przeforsować zmiany prawa korzystne tylko dla siebie a wymierzone przeciwko dzieciom i rodzinom.

Nie poddajemy się, ujawniamy i prosimy wszystkich Senatorów o kontynuację prac nad projektem. Prosimy o wysyłanie spersonalizowanych listów do Premiera i Senatorów:

Wpisz swoje imię i nazwisko:

Wpisz swoje miasto:

Pismo Pawła Skuteckiego w tej sprawie:

Published inaktualnościalienacja rodzicielskaopieka naprzemiennaprawoprawo dziecka do obojga rodziców

3 komentarze

  1. Bronisława Błońska Bronisława Błońska

    Jak długo my, babcie bedziemy czekać na chwilę, gdy przytulimy nasze kochane wnuczęta??!! Kolejne i kolejne święta bez nich to dla nas rozpacz i bezgraniczny smutek. Matka nic sobie nie robi z kolejnych postanowień i ugód sadowych. Kpi i śmieje się na sali sądowej z ojca, babci tacierzystej, prababci 95 letniej. Sąd, adwokaci, prokuratorzy są w wyraźnej zmowie. Kuratorzy piszą sprawozdania z “kontaktów”, opisują wyraźnie wrogie nastawienie matki dziecka do jego ojca. 5 letni chłopczyk kopie i opluwa ojca a “matka” kpi z tego i szydzi. Wspólnie wychowywane przez 3 lata dziecko, uprowadzone dwukrotnie przez matkę ma już obecnie innego “tatę” i braciszka. Alienacja poczyniła ogromne spustoszenia w jego psychice. Radosny chłopczyk jest smutny, rozdrażniony i bezradny. Jak i my – bezradne, bezgranicznie smutne i z depresjami kochające babcie i ojcowie. Błagamy o pomoc.

  2. Malgorzata Malgorzata

    Jak mozna zawiesc oczekiwania tysiecy dzieci i ich rodzicow . Jak mozna dalej zezwalac na krzywde izolowania dzieci od jednego rodzica ? Jak mozna tak ponizyc swoj Narod ?

  3. nazir nazir

    NIestety zmamiono rzed wyborai iczac na glosy poparcia. Pan Piebia nie moz e woic do zawodu bo zostanie zagryziony. Iustitia juz go wywalila wiec szansa na przetrwanie to trzymac sie przy wladzy . Ta go wykarmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *