Skip to content

Urzędy Wojewódzkie rozpowszechniają Dezyderat nr 4

MOPS, GOPS, PCPR, OIK nie zauważa krzywdzenia dziecka i twierdzi, że uniemożliwianie kontaktu dziecka z rodzicem to nie przemoc.

Jeżeli Twoje dziecko jest krzywdzone, doświadcza przemocy jaką jest alienacja rodzicielska, udaj się do MOPS, GOPS, OIK, PCPR z pismem od Wojewody i Dezyderatem nr 4.

Wojewodowie i Urzędy Wojewódzkie zobowiązali pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i innych do podjęcia działań w obronie praw dzieci, a w szczególności w przypadku stosowania wobec dzieci alienacji rodzicielskiej, która jest wyrafinowaną i wyrachowaną formą przemocy.

Wojewodowie podjęli działania zgodnie z pismem z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Departament Pomocy i Integracji Społecznej) z dnia 10 listopada 2016r. – znak DPS.VII.074.2.jg/16, a dotyczącego podjęcia działań przeciwdziałających alienacji rodzicielskiej jako wykonanie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Dezyderatu nr 4 Komisji do Spraw Petycji Sejmu RP z dnia 12 maja 2016r. – na podstawie art. 6 ust.1 pkt. 4 Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. 2001r. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.)

 

dps-vii-074-2-jg/16

Odwzorowania cyfrowe pism w plikach PDF:

Pismo Ministerstwa Rodziny do Wojewodów – alienacja rodzicielska, Dezyderat 4

Wojewodaplik
Wojewoda Podlaskipdf
Wojewoda Łódzkipdf
Wojewoda Podkarpackipdf
Wojewoda Zachodniopomorskipdf
Wojewoda Śląskipdf
Wojewoda Małopolskipdf
Wojewoda Dolnośląski pdf
Wojewoda Opolski pdf
Wojewoda Świętokrzyski pdf
Wojewoda Lubuski pdf

Podobne publikacje:

Published inalienacja rodzicielskaprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

Bądź pierwszym, który to skomentuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *