Skip to content

Rozstrzygnięcie o „kontaktach” stanowi minimum gwarancji realizowania kontaktów z dzieckiem

Rzecznik Praw Dziecka w piśmie z dnia 26 sierpnia 2011r. znak ZSR/500/12/2011/AK na stronie nr 3 podaje, że:

Zawarte rozstrzygnięcie o kontaktach stanowi bowiem minimum gwarancji realizowania kontaktów z dzieckiem. Oznacza to, że na zasadach dobrowolności i zgodności nie są wyłączone kontakty w innym niż ustalonym miejscu, czasie i formie.

pobierz PDF

Warto powoływać się na stanowisko Rzecznika w sytuacjach kiedy łamane jest prawo dziecka i ojca do wzajemnego, spontanicznego, nieplanowanego kontaktu – np. w szkole, przedszkolu, na ulicy, w placówce medycznej, na basenie, w sklepie, itp.


Podobne publikacje:

Published inprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

2 komentarze

  1. Kinga Kinga

    Wprowadzenie Opieki Naprzemiennej jako Nadrzednej w pl.prawie rodzinnym , /wylaczjac oczywiscie patologie/ , tablice alimentacyjne i surowa kara !za Alienacje Rodzicielska rozwiaze w Polsce problem i Dramat Ojcow i ich Dzieci. Rodzice mieszkajacy w innych miejsowosciach wyrownaja czas przdbywania dziecka z drugim rodzicem czasem feri , swiat , wakacji i dni wolnych w szkole ,. Skype .Nikt nie bedzie lepszym czy gorszym rodzicem i nikt ! nie bedzie wlascicielem ” dziecka .Rodzice beda musieli wspolnie ustalac program i po prostu sie dogadywac.Bedac obywatelka dwoch krajow i znajac funkcjonowanie formy Opieki Naprzemiennej z codziennego dnia i zycia zdecydowanie moge powiedziec ze Tylko taki rodzaj Opieki obejmuje definicje przestrzegania Praw i Dobra Dziecka .Tylko milosc i wychowanie przez Oboje ! rodzicow uksztaltuje przyszlych wartosciowych obywateli i spoleczenstw.

  2. Andrzej Andrzej

    ale wtedy biznes się skończy i z czego te rzesze darmozjadów będą żyły? Własnie dlatego tak mocno system sie broni przed takimi zmianami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *