Skip to content

Prośba do OPPP o bezpłatną pomoc prawną w walce z ALIENACJĄ RODZICIELSKĄ

Od 19 lutego 2018 trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Rodziców dzieci pokrzywdzonych PRZEMOCĄ ALIENACJI RODZICIELSKIEJ zachęcamy do korzystania z oferty bezpłatnej pomocy prawnej jaką świadczą niektóre Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPPP).
Poniżej zamieszczamy formularz ułatwiający kontakt z wybranym OPPP, wraz ze zredagowaną treścią prośby. Możesz też skontaktować się z OPPP bezpośrednio – listę tych ośrodków udostępnia Ministerstwo Sprawiedliwości.

Prośbę o pomoc wysłało 3574 rodziców alienowanych dzieci.

Taką wiadomość otrzyma wybrany przez Ciebie OPPP po wypełnieniu i wysłaniu formularza:

[miasto], dnia [data]

[imię i nazwisko]
[miasto]
email: [email]

do:
Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

Szanowni Państwo

W imieniu moich dzieci: [imiona i nazwiska], których jestem przedstawicielem ustawowym a także w imieniu własnym, uprzejmie proszę o pomoc prawną w przeciwdziałaniu przemocy alienacji rodzicielskiej, której od dnia […] poddawane są moje dzieci ze strony [alienator], a także proszę o wsparcie prawne w związku ze staraniami jakie podejmuję aby temu przeciwdziałać w sprawie prowadzonej w [nazwa sądu] (sygnatura sprawy: [sygnatura]).
Proszę o wsparcie prawne w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Łączę wyrazy szacunku
[imię i nazwisko]Podobne publikacje:

Published inalienacja rodzicielskaBez kategoriiprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

3 komentarze

 1. Olivia Olivia

  Pokrzywdzeni przez prawo rodzinne ojcowie w Polsce prowadza nierowna , mordercza walke do prawa wychowywania wlasnych dzieci .Matki ” Polki stosuja bezkarnie !alienacje rodzicielska na niespotykana skale , nawet wbrew postanowieniom sadow! . Bardzo przykre i Zalosne .Prawo i Dobro dziecka jest naruszane codziennie .Tylko forma Opieki Naprzemiennej jako nadrzedniej /, z wylaczeniem patologi / sprawiedliwe tablice alimentacyjne i wlaczenie Alienacji rodzicielskiej do kodeksu karnego rozwiaze problem i przywroci ojcom i dzieciom wiare w w Sprawiedliwosc! i po prostu uczciwosc .Kazde dziecko ma prawo do milosci obojga rodzicow .Tego zycze wszystkim Polskim dzieciom.Jestem obywatelka dwoch krajow .Opieke naprzemienna znam z mojego drugiego kraju .Jest to najlepsza forma opieki .Odleglosc zamieszkiwania rodzice wyrownuja feriami , wakacjami , dniami wolnymi od nauki , komunikacja Skype itp. Nie ma zamknietych drzwi przed ojcem czy dziadkami ., bo nikt z rodzicow nie jest lepszy .Liczy sie tylko DOBRO ! dziecka .Pojecie Alienacji rodzicielskiej nie istnieje w swiadomosci spoleczenstw. Oby zmiany w Polskim prawie rodzinnym nastapily jak najszybciej.Slowa uznania dla organizacji i wszystkich , ktorzy walcza o to podstawowe prawo Dziecka do wiezi i milosci z obojgiem rodzicow w mysl tak szeroko gloszonego hasla: Jestem mamy i taty !

  • Greku_DZG Greku_DZG

   Brawo i to Komentarz prawdziwej kobiety jak i szczerze troskliwie matki siedzącej że nie ważne co jest między rodzicami ale ważne że tam gdzie dzieci i ich dobro ważne zamyka na ten czas narcyzm i swoje ale bo dziecko potrzebuje czasu ż dwojga rodzicami i w tym czasie robić wszystko by widzieć szczery uśmiech szczęśliwego dziecka i tylko ważne i jest to….
   Pozdrawiam ż szacunkiem należytym dziękując że są jeszcze na tym świecie ja Ty kobiety a nie reformatorki liczące korzyści z ojców i wspólnych urodzonych przez te panny dzieci…

 2. Krzysiek Krzysiek

  Ideałem była by opieka naprzemienna gdy obydwoje rodziców chcą wychowywać swoje dziecko. Jednak przy takiej agresywności jednego z rodziców która prowadzi do alienacji rodzicielskiej, Policja i prokuratura natychmiast powinny uruchomić OBECNIE OBOWIĄZUJĄCE przepisy prawne w postaci zatrzymania alientora. Podstawa prawna procesowa wynika z art. 244 par 1a kpk oraz art. 15a ustawy o policji. Zgodnie z niebieska kartą oraz ustawą o przeciwdziałaniu przemocy izolacja rodzica od dziecka jest przemocą psychiczną!!!. Podstawą prawa karnego materialnego do zatrzymania rodzica alienatora wynika z przepisu art. 211 kk (proszę zapoznać się z https://www.iws.org.pl/pliki/bodyupload/pwd_16_2013_srodek_v3-(2-sklad-po-popr_)_8822644.pdf Pana prof. Mozgawy a w szczególności str. 29 i 30. Gdy sąd wyda orzeczenie regulujące kontakty dzieci rodzic alienujący wyczerpuje znamiona tego przestępstwa), art. 207 kk (znęcanie się nad dziećmi oraz drugim rodzicem), art. 189 kk (pozbawienie dzieci wolności). Jeśli dzieci są pokrzywdzone wskazanymi przestępstwami to w związku z art. 51 par 2 i art. 97 – 99 kro powinny mieć kuratora w osobie adwokata lub radcy prawnego.
  NAJLEPIEJ by było aby przed stosowaniem w/w przepisów RPO i RPD wspólnie z Policją i prokuraturą przeprowadziły kampanię społeczną o tym, że takie przepisy już są, i dla dobra dzieci zaczną je rygorystycznie stosować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *