Skip to content

Prośba do OPPP o bezpłatną pomoc prawną w walce z ALIENACJĄ RODZICIELSKĄ

Od 19 lutego 2018 trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Rodziców dzieci pokrzywdzonych PRZEMOCĄ ALIENACJI RODZICIELSKIEJ zachęcamy do korzystania z oferty bezpłatnej pomocy prawnej jaką świadczą niektóre Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPPP).
Poniżej zamieszczamy formularz ułatwiający kontakt z wybranym OPPP, wraz ze zredagowaną treścią prośby. Możesz też skontaktować się z OPPP bezpośrednio – listę tych ośrodków udostępnia Ministerstwo Sprawiedliwości.

Prośbę o pomoc wysłało 3574 rodziców alienowanych dzieci.

Taką wiadomość otrzyma wybrany przez Ciebie OPPP po wypełnieniu i wysłaniu formularza:

[miasto], dnia [data]

[imię i nazwisko]
[miasto]
email: [email]

do:
Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

Szanowni Państwo

W imieniu moich dzieci: [imiona i nazwiska], których jestem przedstawicielem ustawowym a także w imieniu własnym, uprzejmie proszę o pomoc prawną w przeciwdziałaniu przemocy alienacji rodzicielskiej, której od dnia […] poddawane są moje dzieci ze strony [alienator], a także proszę o wsparcie prawne w związku ze staraniami jakie podejmuję aby temu przeciwdziałać w sprawie prowadzonej w [nazwa sądu] (sygnatura sprawy: [sygnatura]).
Proszę o wsparcie prawne w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Łączę wyrazy szacunku
[imię i nazwisko]


    Formularz podpisania prośby do OPPP o bezpłatną pomoc prawną

    Instrukcja wysłania prośby do OPPP o pomoc prawną

    1. przeczytaj treść prośby
    2. wypełnij wszystkie pola formularza swoimi prawdziwymi danymi
    3. kliknij przycisk "wyślij"

    Prośba zostanie wysłana e-mailem na adres wybranego OPPP. Twoje dane osobowe (imię, nazwisko, miejscowość i email) zostaną wysłane do OPPP ale nie będą nigdzie opublikowane. Kopia prośby zostanie wysłana na Twój e-mail.

    Imię i nazwisko Twojego dziecka (dzieci)

    Od kiedy wobec dzieci stosowana jest przemoc alienacji rodzicielskiej

    Kto stosuje przemoc alienacji rodzicielskiej wobec dziecka (dzieci)

    Nazwa sądu, w którym toczy lub toczyło się postępowanie

    Sygnatura sprawy sądowej

    Wybierz OPPP (Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem):

    Twoje imię i nazwisko

    Twój email

    Miejscowość

    [mailpoetsignup mailpoetsignup-271 mailpoet_list_1 "- chcę być informowany o dalszych działaniach społeczności petycja.eu"]

    Published inalienacja rodzicielskaBez kategoriiprawa dzieckaprawa ojcaprawo dziecka do obojga rodziców

    8 komentarzy

    1. Olivia Olivia

      Pokrzywdzeni przez prawo rodzinne ojcowie w Polsce prowadza nierowna , mordercza walke do prawa wychowywania wlasnych dzieci .Matki ” Polki stosuja bezkarnie !alienacje rodzicielska na niespotykana skale , nawet wbrew postanowieniom sadow! . Bardzo przykre i Zalosne .Prawo i Dobro dziecka jest naruszane codziennie .Tylko forma Opieki Naprzemiennej jako nadrzedniej /, z wylaczeniem patologi / sprawiedliwe tablice alimentacyjne i wlaczenie Alienacji rodzicielskiej do kodeksu karnego rozwiaze problem i przywroci ojcom i dzieciom wiare w w Sprawiedliwosc! i po prostu uczciwosc .Kazde dziecko ma prawo do milosci obojga rodzicow .Tego zycze wszystkim Polskim dzieciom.Jestem obywatelka dwoch krajow .Opieke naprzemienna znam z mojego drugiego kraju .Jest to najlepsza forma opieki .Odleglosc zamieszkiwania rodzice wyrownuja feriami , wakacjami , dniami wolnymi od nauki , komunikacja Skype itp. Nie ma zamknietych drzwi przed ojcem czy dziadkami ., bo nikt z rodzicow nie jest lepszy .Liczy sie tylko DOBRO ! dziecka .Pojecie Alienacji rodzicielskiej nie istnieje w swiadomosci spoleczenstw. Oby zmiany w Polskim prawie rodzinnym nastapily jak najszybciej.Slowa uznania dla organizacji i wszystkich , ktorzy walcza o to podstawowe prawo Dziecka do wiezi i milosci z obojgiem rodzicow w mysl tak szeroko gloszonego hasla: Jestem mamy i taty !

      • Greku_DZG Greku_DZG

        Brawo i to Komentarz prawdziwej kobiety jak i szczerze troskliwie matki siedzącej że nie ważne co jest między rodzicami ale ważne że tam gdzie dzieci i ich dobro ważne zamyka na ten czas narcyzm i swoje ale bo dziecko potrzebuje czasu ż dwojga rodzicami i w tym czasie robić wszystko by widzieć szczery uśmiech szczęśliwego dziecka i tylko ważne i jest to….
        Pozdrawiam ż szacunkiem należytym dziękując że są jeszcze na tym świecie ja Ty kobiety a nie reformatorki liczące korzyści z ojców i wspólnych urodzonych przez te panny dzieci…

    2. Krzysiek Krzysiek

      Ideałem była by opieka naprzemienna gdy obydwoje rodziców chcą wychowywać swoje dziecko. Jednak przy takiej agresywności jednego z rodziców która prowadzi do alienacji rodzicielskiej, Policja i prokuratura natychmiast powinny uruchomić OBECNIE OBOWIĄZUJĄCE przepisy prawne w postaci zatrzymania alientora. Podstawa prawna procesowa wynika z art. 244 par 1a kpk oraz art. 15a ustawy o policji. Zgodnie z niebieska kartą oraz ustawą o przeciwdziałaniu przemocy izolacja rodzica od dziecka jest przemocą psychiczną!!!. Podstawą prawa karnego materialnego do zatrzymania rodzica alienatora wynika z przepisu art. 211 kk (proszę zapoznać się z https://www.iws.org.pl/pliki/bodyupload/pwd_16_2013_srodek_v3-(2-sklad-po-popr_)_8822644.pdf Pana prof. Mozgawy a w szczególności str. 29 i 30. Gdy sąd wyda orzeczenie regulujące kontakty dzieci rodzic alienujący wyczerpuje znamiona tego przestępstwa), art. 207 kk (znęcanie się nad dziećmi oraz drugim rodzicem), art. 189 kk (pozbawienie dzieci wolności). Jeśli dzieci są pokrzywdzone wskazanymi przestępstwami to w związku z art. 51 par 2 i art. 97 – 99 kro powinny mieć kuratora w osobie adwokata lub radcy prawnego.
      NAJLEPIEJ by było aby przed stosowaniem w/w przepisów RPO i RPD wspólnie z Policją i prokuraturą przeprowadziły kampanię społeczną o tym, że takie przepisy już są, i dla dobra dzieci zaczną je rygorystycznie stosować.

    3. Artur Artur

      Wszystkie paragrafy fajnie. Kary. Policja itd…. od 5 lat walczę w sądach. Trzy orzeczenia. Biegli sądowi nie zostawiają suchej nitki na matce. Ich badania wykazują alienację. Stwierdzają że potrzebuje pomocy psychiatrycznej. Sąd też to widzi i nawet opisuje w każdym uzasadnieniu. Matka dalej robi co chce. Bo tak naprawdę sądy na to pozwalają. Nie dziecko jest ważne tylko matka polka. O tym co przeżywają dzieci i ojcowie tylko ładnie piesze się na papierze. I co mi po prawidłowej podstawie. Bezradność wobec takiego ustroju gdzie przestępca dalej psychicznie gwałci dziecko A drugi rodzić musi na to patrzeć.

    4. Sądy rodzinne wyrządzaną dzieciom polskim ogromną krzywdę poprzez ustalanie pieczy nad dzieckiem co wykorzystują matki alienantki a sądy nie egzekwują swoich postanowień albo trwa to latami i .Sędziowie którzy amputują dziecku rodzica z ich życia są zbrodniarzami .A gdzie widzimy tu konstytucję prawo rodziców do wychowania swoich dzieci, Ojcowie nie mogą nic zrobić tylko patrzeć jak sądy krzywdzą ich dzieci Sędziowie rodzinni opamiętajcie się,

    5. Mirosław Walkowiak Mirosław Walkowiak

      Ojciec alienowany pod nadzorem sądu w Środzie Wielkopolskiej na co sędzia Agata Brablez Lis daje całkowite przyzwolenie a na dodatek wspiera aljenacje

    6. Jarek Jarek

      Dorota Mazurek – Sąd Okręgowy w Lublinie, pozwoliła matce na izolację córki przez rok a następnie ograniczyła bezpodstawnie ojcu kontakt do kilkunastu godzin miesięcznie. Wspiera matkę w alienacji rodzicielskiej.

    7. Adam Adam

      Od kilku lat nie widzę córki. Sądy Rodzinne w Siedlcach wyłączne zachęcają matkę do dalszej przemocy, poprzez nakładanie niskich kar np 150zl, przewlekłość postępowań sondowych np: prowadzenie jednej sprawy przez 18 miesięcy (dla małego dziecka to jest ogromny czas). Brak zdecydowanej reakcji w momencie stosowania z reguły przez matki przemocy psychicznej w postaci aljenacji rodzicielskiej. W obecnej chwili dziecko jest na tyle zmanipulowane przez matkę że nie chce się widzieć z tatą którego nie widziała prawie 3 lata. W sądzie rodzinnym siedzą twierdzi że jak nie chce się spotykać to nic nie zróba. Dziecko ma 10 lat od co najmniej 8 lat matka wmawia dziecku że tata cie nie kocha, że cię zostawił, że jak będziesz chodzić do taty to mama będzie cierpieć, itd. O wszystkim mówiłem pracownikom OZSS Siedlce, brak jakiegokolwiek pomocy że strony pracowników.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *