Skip to content

Piecza naprzemienna – aktualności

1 week ago

Wszystkich ojców sprowadzonych przez sądy rodzinne do roli "niedzielnych tatów", "tatusiów na godziny", taksówkarzy przewożących dzieci ze szkoły do matki, wujków do zabawy, "alimenciarzy", itp. zapraszamy do udziału w akcji #codrugiweekend

Pokażcie innym z czym przeciętny ojciec wychodzi z sądu rodzinnego. Pokażcie, że sfeminizowane sądy rodzinne obsługują ojców taśmowo narzucając im swój sztampowy model tzw. "kontaktów z dziećmi" o długości i częstotliwości porównywalnej z widzeniami w zakładach karnych.

Na adres email info@codrugiweekend.pl wyślij zdjęcie/skan postanowienia o kontaktach z dzieckiem, z którym wyszedłeś z sądu rodzinnego. Zbieranie postanowień trwa do 15 grudnia 2018.

➡️ http://codrugiweekend.pl/

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago
Opieka naprzemienna po rozwodzie. Jak to działa w Niemczech?

"Stefanie i Matthias są rozwiedzeni, ale spotykają się regularnie. Czasem nawet co kilka dni. Dziś główną rzeczą, która ich łączy jest miłość do dzieci. Zdecydowali się sprawować opiekę naprzemiennie.
Wszystko po to, by nastoletnie już dzieci Stefanie i Matthiasa nie musiały wybierać pomiędzy ojcem i matką. – Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że chłopcy potrzebują i mnie, i ojca w takim samym zakresie – mówi Stefanie. Jak dodaje Matthias, jak w każdej rodzinie zdarzają się kłótnie i nieporozumienia, jednak w ostatnich latach udało się to doskonale zorganizować. – Nam i dzieciom jest z tym dobrze. Nie chciałbym, aby było inaczej – komentuje. Dla chłopców oznacza to, że każdego tygodnia muszą się przeprowadzać. Żyją w dwóch miejscach, ale o każdym z nich mówią „dom”. Za każdym razem muszą zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy na cały tydzień. Dzieci w każdy piątek przeprowadzają się do jednego z rodziców. "

Film ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago
PETYCJA.eu

Zapraszamy do podpisania kolejnej petycji.
Niestety Senat zawiesił prace nad petycją "Stop Alienacji Rodzicielskiej" co w praktyce otwiera drogę ministerialnemu projektowi propagowanemu pod nazwą „Reforma Prawa Rodzinnego”. Naszym zdaniem projekt ten w aktualnym brzmieniu jest nieakceptowalny i wymaga zmian m. in. w zakresie Art. 58 i Art. 107 kro. Stąd petycja do Ministerstwo Sprawiedliwości o wprowadzenie priorytetu pieczy naprzemiennej w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.
#opiekanaprzemienna #pieczanaprzemienna #alienacjarodzicielska #petycja

http://petycja.eu/petycja-o-wprowadzenie-priorytetu-pieczy-naprzemiennej-w-krio/

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago
Przemoc Alienacji Rodzicielskiej

We francuskim kodeksie karnym odmawianie lub utrudnianie możliwości kontaktu z dzieckiem osobie uprawnionej jest kwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi grzywna w wysokości do 15.000 euro i kara pozbawienia wolności do 1 roku.
Dlaczego ustawodawca w Polsce do tej pory nie przewidział takiego rozwiązania? Dlaczego #alienacjarodzicielska jest ignorowana w sądach rodzinnych i panuje powszechne przyzwolenie na izolowanie dzieci od rodzica, najczęściej od ojca?

Art. 227.5 francuskiego kodeksu karnego:

⚫️ Le fait de refuser indûment de représenter un enfant mineur à la personne qui a le droit de le réclamer est puni d'un an d'emprisonnement et de 15 000 euros d'amende.
https://www.legifrance.gouv.fr/affichCode.do?cidTexte=LEGITEXT000006070719&dateTexte=20181201

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 weeks ago

Głosowanie nad wyborem Mikołaja Pawła Pawlaka na rzecznika praw dziecka.

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=72&NrGlosowania=56

W okresie pracy w Ministerstwo Sprawiedliwości kandydat uczestniczył m.in.: w przygotowaniu projektu reformy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego i niektórych innych ustaw (projekt UD 392, który dotyczy m.in.: wprowadzenia instytucji alimentów natychmiastowych i alimentacyjnego nakazu zapłaty, rodzinnego postępowania informacyjnego, penalizacji niewykonywania niektórych orzeczeń sądów rodzinnych, obowiązkowego zawiadamiania prokuratora o części spraw rodzinnych).
Uczestniczył, na zaproszenie zarządu Stowarzyszenia, w Kongresach Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce w latach 2016-2017.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/44E2A99B0D6A919EC1258347003F6FFA/%24File/3002.pdf

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 53 »
Share