Skip to content

AKTUALNOŚCI

1 month ago
Ojcowie walczą o swoje dzieci - audycja w Radio Łódź - PETYCJA.eu

Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radio Łódź o realiach walki ojców o dzieci w sądach „rodzinnych” (i z sądami). Anna Groblińska rozmawia z Pawłem Borusiewiczem i Dawidem Gabarą ze stowarzyszenia „Prawo Dziecka”.

http://petycja.eu/ojcowie-walcza-o-swoje-dzieci-audycja-w-radio-lodz/

#alienacjarodzicielska #opiekanaprzemienna #sadrodzinny #ssrwp

Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radio Łódź o realiach walki ojców o dzieci w sądach „rodzinnych” (i z sądami). Anna Groblińska rozmawia z Pawłem Borusiewiczem…

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 month ago

Truth came out after 20 years of fathers death , he commited Suciide because of depression of alienation from his daughter.

RIP Michael.

Michael Kelland John Hutchence (22 January 1960 – 22 November 1997) was an Australian musician and actor. He was a founding member, lead singer and lyricist of rock band INXS from 1977 until his death in November 1997. .

...
Po dwudziestu latach prawda wyszła na jaw. Michael Kellad John Hutchence to ofiara przemocy alienacji rodzicielskiej.

#alienacjarodzicielska #pas #parentalalienation

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 month ago

Rzecznik Praw Dziecka - lipiec 2018:
nadal obserwuje się problemy z pełną realizacją prawa dziecka do wychowanie przez oboje rodziców...

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 month ago

Dzieci, które nie wypełniają obowiązków rodzinnych – nie wspierają ojca w potrzebie, mogą zostać wydziedziczone, nawet jeśli spadkodawca przyczyniał się do powstania konfliktu rodzinnego.
Wyrok SN z 23.3.2018 r., I CSK 424/17

"Sąd Najwyższy stwierdził, że dokonane w sprawie ustalenia pozwalają uznać zachowanie powodów za wyraz kwalifikującego się jako przewidziana w art. 1008 pkt 3 KC podstawa wydziedziczenia – zerwania z ojcem, normalnie istniejącej w stosunkach rodzinnych, więzi uczuciowej. Nieutrzymywanie przez powodów z ojcem normalnej więzi rodzinnej, a nawet ich oczywiście wrogie wobec niego postępowanie, cechowała nie tylko długotrwałość ale i w dużym stopniu nasilenia zła wola.

W chwili wydziedziczenia powodów przez ojca, więź rodzinna między nimi a ojcem, uzasadniająca przyznanie zachowku, miała zatem jedynie wymiar formalny. Nie znajdowała pokrycia w rzeczywistych relacjach właściwych stosunkom między rodzicami a dziećmi, ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 month ago
Stowarzyszenie Ochrony Praw Dziecka

Projekt MS nr UD 392 nie rozwiązuje kwestii domniemania prawnego pieczy naprzemiennej a także powszechnie stosowanych w w sprawach rozwodowych uprowadzeń rodzicielskich oraz przemocy alienacji rodzicielskiej (to nie jest jedynie łamanie zasądzonych "widzeń").

Z powyższych względów nie zasługuje też na poparcie.

Pierwszy chronologicznie Projekt zmian prawnych Senatu RP Druk nr 776, jest pod tym względem zdecydowanie korzystniejszy dla ochrony prawnej dziecka, w tym jego prawa do wychowywania przez obojga rodziców (co realizuje domniemanie prawne pieczy naprzemiennej).

https://www.facebook.com/StowarzyszenieOchronyPrawDziecka/photos/a.627783120698765.1073741828.627764420700635/1439309059546163/?type=3

Ministerstwo Sprawiedliwości od szeregu lat skutecznie blokuje zmiany prawne w zakresie:

I. Penalizacji porwań rodzicielskich
II. Wprowadzenia zapisu o domniemaniu pieczy naprzemiennej w prawie rodzinnym i opiekuńczym.
III. Chroni rodziców stosujących Przemoc Alienacji Rodzicielskiej wobec DZIECKA (często po jego uprzednim uprowadzeniu). Odmawia skutecznej nowelizacji przepisów w zakresie karalności sprawców cierpienia dzieci (także alienowanego rodzica i jego rodziny).

W zamian przedstawia konkurencyjny Projekt Zmian w Prawie Rodzinnym (do Projektu Senatu RP Druk nr 776), gdzie proponuje natychmiastowe alimenty (zachęta do porwań rodzicielskich)- nie rozwiązując przyczyn i genezy dysfunkcjonalności systemu prawa rodzinnego w Polsce oraz przyzwalając na dalsze krzywdzenie dzieci.

Państwo Polskie odmawia też ratyfikacji III Protokołu do Konwencji Praw Dziecka.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 2 of 48 »

3 months ago
Opieka naprzemienna, wspólna, równoważna

#23czerwca wszystkim ojcom składamy najlepsze życzenia, zaś tym, którym przyszło walczyć o swoje dzieci, zmagać się z patologią sądów antyrodzinnych, zwalczać szkodliwe stereotypy, znosić koszmar alienacji rodzicielskiej i innych trudów, szczególnie mocno życzymy siły i wytrwałości!
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!

#DzieńOjca #23czerwca

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - PYTANIA DO REFERENDUM KONSTYTUCYJNEGO SĄ BEZSENSOWNE

Rafał Ziemkiewicz uważa, że wprowadzenie ojcostwa do Konstytucji to "finsu srintu srutu tutu" (czy jakoś tak).
Niestety #polityka często potrafi przesłonić cały horyzont...
Przypominamy:
http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-konstytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronionej/
#ojcostwo #Konstytucja

https://youtu.be/Fcq9p2gdnmw?t=4m10s

Oglądaj nas i czytaj także na portalu www.telewizjarepublika.pl - codziennie nowe wiadomości z Polski i świata!

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
PETYCJA o ochronę małoletnich w postępowaniach sądowych

Zapraszamy do udziału w kolejnej inicjatywie:
http://petycja.eu/petycja-o-ochrone-maloletnich-w-postepowaniach-sadowych/

#petycja #rozwód #alienacjarodzicielska

Możliwość przystępowania organizacji pozarządowych do postępowań sądowych jest niezbędna szczególnie wtedy kiedy dziecko pozostaje bez dodatkowej ochrony w postępowaniu sądowym.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
Opieka naprzemienna, wspólna, równoważna

Zapraszamy do wysłuchania ciekawej audycji o problemie przemocy alienacji rodzicielskiej:
https://www.polskieradio.pl/10/4023/Artykul/2147714,Jestem-mamy-i-taty-Mimo-waszego-rozwodu

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago

Uwaga‼️❗
W nawiązaniu do poprzedniego wpisu śpieszymy poinformować, ze jednak są w naszym kraju adwokaci, którzy nie podzielają opinii NRA w sprawie senackiego projektu ustawy (druk 776)❗‼️

Zachęcamy tych adwokatów do sporządzenia indywidualnej opinii popierającej zmiany w kierunku upowszechnienia i umocnienia roli opieki naprzemiennej jako modelu sprawowania pieczy nad dziećmi przez rodziców żyjących w rozłączeniu, oraz w kierunku penalizacji alienacji rodzicielskiej.

Sporządzoną opinię można kierować do Komisji Ustawodawczej i do Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej w Senacie RP, adres: Kancelaria Senatu ul. Wiejska 6/8 00-902 Warszawa, lub drogą elektroniczną na adresy Komisji odpowiednio: ku@senat.gov.pl i krpss@senat.gov.pl, lub na skrzynkę EPUAP Senatu RP.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/groups/Polska.Palestra/permalink/1829057033804589/

#adwokat #NRA #opiekanaprzemienna #alienacjarodzicielska

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 18 »