Skip to content

AKTUALNOŚCI

1 week ago

Wszystkich ojców sprowadzonych przez sądy rodzinne do roli "niedzielnych tatów", "tatusiów na godziny", taksówkarzy przewożących dzieci ze szkoły do matki, wujków do zabawy, "alimenciarzy", itp. zapraszamy do udziału w akcji #codrugiweekend

Pokażcie innym z czym przeciętny ojciec wychodzi z sądu rodzinnego. Pokażcie, że sfeminizowane sądy rodzinne obsługują ojców taśmowo narzucając im swój sztampowy model tzw. "kontaktów z dziećmi" o długości i częstotliwości porównywalnej z widzeniami w zakładach karnych.

Na adres email info@codrugiweekend.pl wyślij zdjęcie/skan postanowienia o kontaktach z dzieckiem, z którym wyszedłeś z sądu rodzinnego. Zbieranie postanowień trwa do 15 grudnia 2018.

➡️ http://codrugiweekend.pl/

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago
Opieka naprzemienna po rozwodzie. Jak to działa w Niemczech?

"Stefanie i Matthias są rozwiedzeni, ale spotykają się regularnie. Czasem nawet co kilka dni. Dziś główną rzeczą, która ich łączy jest miłość do dzieci. Zdecydowali się sprawować opiekę naprzemiennie.
Wszystko po to, by nastoletnie już dzieci Stefanie i Matthiasa nie musiały wybierać pomiędzy ojcem i matką. – Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że chłopcy potrzebują i mnie, i ojca w takim samym zakresie – mówi Stefanie. Jak dodaje Matthias, jak w każdej rodzinie zdarzają się kłótnie i nieporozumienia, jednak w ostatnich latach udało się to doskonale zorganizować. – Nam i dzieciom jest z tym dobrze. Nie chciałbym, aby było inaczej – komentuje. Dla chłopców oznacza to, że każdego tygodnia muszą się przeprowadzać. Żyją w dwóch miejscach, ale o każdym z nich mówią „dom”. Za każdym razem muszą zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy na cały tydzień. Dzieci w każdy piątek przeprowadzają się do jednego z rodziców. "

Film ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago
PETYCJA.eu

Zapraszamy do podpisania kolejnej petycji.
Niestety Senat zawiesił prace nad petycją "Stop Alienacji Rodzicielskiej" co w praktyce otwiera drogę ministerialnemu projektowi propagowanemu pod nazwą „Reforma Prawa Rodzinnego”. Naszym zdaniem projekt ten w aktualnym brzmieniu jest nieakceptowalny i wymaga zmian m. in. w zakresie Art. 58 i Art. 107 kro. Stąd petycja do Ministerstwo Sprawiedliwości o wprowadzenie priorytetu pieczy naprzemiennej w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.
#opiekanaprzemienna #pieczanaprzemienna #alienacjarodzicielska #petycja

http://petycja.eu/petycja-o-wprowadzenie-priorytetu-pieczy-naprzemiennej-w-krio/

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago
Przemoc Alienacji Rodzicielskiej

We francuskim kodeksie karnym odmawianie lub utrudnianie możliwości kontaktu z dzieckiem osobie uprawnionej jest kwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi grzywna w wysokości do 15.000 euro i kara pozbawienia wolności do 1 roku.
Dlaczego ustawodawca w Polsce do tej pory nie przewidział takiego rozwiązania? Dlaczego #alienacjarodzicielska jest ignorowana w sądach rodzinnych i panuje powszechne przyzwolenie na izolowanie dzieci od rodzica, najczęściej od ojca?

Art. 227.5 francuskiego kodeksu karnego:

⚫️ Le fait de refuser indûment de représenter un enfant mineur à la personne qui a le droit de le réclamer est puni d'un an d'emprisonnement et de 15 000 euros d'amende.
https://www.legifrance.gouv.fr/affichCode.do?cidTexte=LEGITEXT000006070719&dateTexte=20181201

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 weeks ago

Głosowanie nad wyborem Mikołaja Pawła Pawlaka na rzecznika praw dziecka.

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=72&NrGlosowania=56

W okresie pracy w Ministerstwo Sprawiedliwości kandydat uczestniczył m.in.: w przygotowaniu projektu reformy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego i niektórych innych ustaw (projekt UD 392, który dotyczy m.in.: wprowadzenia instytucji alimentów natychmiastowych i alimentacyjnego nakazu zapłaty, rodzinnego postępowania informacyjnego, penalizacji niewykonywania niektórych orzeczeń sądów rodzinnych, obowiązkowego zawiadamiania prokuratora o części spraw rodzinnych).
Uczestniczył, na zaproszenie zarządu Stowarzyszenia, w Kongresach Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce w latach 2016-2017.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/44E2A99B0D6A919EC1258347003F6FFA/%24File/3002.pdf

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 53 »

2 months ago

Przedstawiamy Państwu cennik artykułów sponsorowanych w popularnym serwisie prawniczym, a także systemie informacji prawnej, z którego korzystają sędziowie i całe zastępy prawników.

http://www.wolterskluwer.pl/c/document_library/get_file?uuid=dfcfb832-e5e9-425b-b411-18cc3b932281&groupId=12286031

Pojawia się pytanie czy ktoś płaci za takie artykuły jak niżej? Jeśli tak to kto? Prawnicy za lans, organizacje "pozarządowe" czy quasi-samorządy korporacyjne, np. sędziowskie w ramach nieoficjalnego lobbyingu, czy może rząd?

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/wprowadzenie-opieki-naprzemiennej-budzi-kontrowersje,74554.html

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/opieka-naprzemienna-nad-dzieckiem-ma-wiele-wad,71004.html

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/walka-o-dzieci-w-czasie-rozwodu-porozumienie-wymaga-czasu,300576.html

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Przemoc Alienacji Rodzicielskiej

Tkwiąc w koszmarze walki o nasze dzieci, doświadczając okrucieństwa bezpośrednio od alienatorów zapominamy często o tym kto stoi za ich plecami. Są to przede wszystkim sędziowie sądów antyrodzinnych [1], którzy ignorując znowelizowane w 2015r. przepisy KRiO i KPC nadal w swoich orzeczeniach jednolicie forsują stworzony w PRL-u i zabetonowany w ich głowach system tzw. "kontaktów z dzieckiem" zamiast sprawdzonego na całym świecie i najlepszego dla dzieci systemu pieczy naprzemiennej. Ten beton niestety nie kruszeje. Tym samym utrwalany jest system i orzecznictwo z poprzedniej epoki w wyniku czego kwitnie biznes rozwodowy, którego beneficjentami są adwokaci (vide: Katarzyna Frankiewicz-Burda [2]), radcowie prawni (vide: Elwira Marszałkowska-Krześ [3]), psycholożki, mediatorzy, komornicy, pseudo-pozarządowe organizacje i wiele, wiele innych...
Jak mówią - gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. W tym przypadku na rodzicach walczących ze sobą o dziecko ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
MMOR: Mężczyzna,Mąż,Ojciec - Rycerz

40-lecie Konfederacji Polski Niepodległej KPN
- kongres w Krakowie, 08.09.2018 r.

W sprawie pozycji ojców w sądach wypowiedział się Paweł Lenartowicz, a w społeczeństwie - Lech Osikowicz. Adam Słomka skrytykował walkę Z. Ziobry z alimenciarzami.

Ojcowie jak jeden mąż agitowali i głosowali za PIS, a teraz postępuje rozczarowanie - jak dzieci nie miały ojców, tak dalej nie mają i nie będą mieli, bo już wydorośleją w czasie trwania drugiej kadencji.

1. PLAYLISTA PROGRAM7 - super robota!
https://www.youtube.com/watch?v=lqQG1tQnGQY&index=2&list=PLVGkp97HPOOSeQdd8ZYVZldDnEInsqHg3

2. https://www.facebook.com/ProgramSiodmy/photos/a.833275896684010/2183322761679310/?type=3

3. https://www.facebook.com/Lech.Osikowicz/posts/710912185921944

4. https://www.facebook.com/ProgramSiodmy/videos/1896834893956668/

5.Lech Osikowicz:
https://www.facebook.com/MMOR.Mezcz.Maz.Ojciec.Rycerz/videos/709348172775626/

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
Patres Familias

Perypetie ojca z teściową - sędzią sądu apelacyjnego. Współczujemy ojcu i polecamy lekturę uchwały zielonego sadu. Z sądem ciężko wygrać nawet jeśli sąd lży, szydzi, obraża i znieważa...
#sn #sadnajwyzszy #zielonysad #kontaktyzdzieckiem
- - -

(...)
Pełnomocnik W. Z. złożył wniosek do Sądu Apelacyjnego – Sądu Dyscyplinarnego o wydanie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Sądu Apelacyjnego (matki swojej żony), za popełnienie następujących, zarzuconych jej czynów wypełniających znamiona ustawowe występku określonego w art. 216 § 1 k.k.:
1) w dniu 14 maja 2005 r., w trakcie jego spaceru z córką około godz. 1600, w A. w okolicach ulicy R. sędzia Sądu Apelacyjnego, dążąc do przerwania spaceru znieważyła wnioskodawcę W. Z. w ten sposób, że określiła wnioskodawcę jako „gówniarza”, twierdziła też, że wnioskodawca „wódkę w knajpie pił i włóczył się z babami”, że „uchlał się i wyszedł na ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 20 »

Share