Skip to content

AKTUALNOŚCI

1 week ago

Mocny przekaz w sprawie patologii w sądach rodzinych. Zachęcamy do przeczytania.

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,25071897,matka-wystarczy-ze-cos-powie-i-wszyscy-jej-wierza-ojciec.html

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
1 week ago

Polecamy uwadze artykuł z Gazety Wyborczej z dnia 11.08.2019 roku

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,25071897,matka-wystarczy-ze-cos-powie-i-wszyscy-jej-wierza-ojciec.html

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 weeks ago
O Pieczy naprzemiennej w Polska i Świat TVN24

Sądowe statystyki pokazują jednoznacznie, że po rozwodzie opieka nad dzieckiem najczęściej przyznawana jest matce. Ojcowie schodzą na drugi plan, a często znikają z życia dziecka - wbrew ich woli i zwykle ze szkodą dla córki czy syna. Rozwiązaniem jest tak zwana opieka naprzemienna. W polskim prawie jej nie ma, bo politycy ciągle nie chcą jej wprowadzić.
Stowarzyszenie Prawo Dziecka w materiale magazynu "Polska i Świat" w TVN24. (https://n-22-1.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p1/v/15d185eaa7c954e77f5343d941e25fbd/e6131c26-9991-4fd8-95f9-c7abb281ad9f-720p.mp4)

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 weeks ago
Zdjęcia z posta użytkownika Piecza naprzemienna, wspólna, równoważna

Polityka to bagno nienawiści, głupoty i ignorancji. Większość polityków to zdehumanizowani żołnierze partyjni - zawzięci maniacy, którzy na wszystko patrzą przez pryzmat wojny partyjnej, w którą wciągają wszystkich - nawet dzieci. Polaryzacja polityczna w naszym kraju dochodzi do absurdu.
Aleksander Pociej - Senator RP po raz kolejny próbuje procedować apolityczny, zaawansowany, bardzo potrzebny i oczekiwany projekt - druk 776 / 776S, który mógłby uratować setki dzieci przed złem alienacji rodzicielskiej. Dziękujemy senatorowi.
Co robią parlamentarzyści? Zobaczcie sami.
Warto zwrócić uwagę na senatora MarekMartynowski, który niczym partyjny potrębacz daje sygnał pozostałym maszynkom do głosowania: "Uwaga, platforma zgłasza jakiś wniosek! Zniszczyć niezależnie od treści i intencji!". Wstyd!

ℹ️ Głosowania w sprawie wniosku Aleksandra Pocieja:
https://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,528,1,glosowania.html
ℹ️ Nagranie i ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 weeks ago
83. posiedzenie Senatu RP IX kadencji, 1 dzień

Senator Aleksander Pociej:

Dziękuję, Panie Marszałku.

Wysoka Izbo!

Chciałbym złożyć wniosek o wprowadzenie do porządku projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Kodeks karny, druki senackie nr 776 i 776 S, przyjętego 19 marca 2019 r. przez Komisję Ustawodawczą oraz Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Panie Marszałku, po raz kolejny zgłaszam ten projekt, ponieważ sytuacja w Sejmie się zmieniła. Ten projekt, projekt sejmowy przeszedł przez prace w komisji. Wcześniej argumentem przeciwko procedowaniu był fakt, że ponoć te 2 projekty miały być tożsame. Teraz nie ma żadnych wątpliwości, że w tamtym projekcie, w projekcie sejmowym w ogóle nie ma tego, co jest zawarte w projekcie, który wspólnie – i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości, i my, z Platformy Obywatelskiej – uchwaliliśmy w komisji. Ten projekt miał iść do procedowania. Alienacja ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 72 »

4 months ago
Piecza naprzemienna, wspólna, równoważna

Niedawno opublikowano ciekawy artykuł dotyczący dzieci wychowywanych w różnych modelach: "Wybrane aspekty funkcjonowania społeczno-emocjonalnego dzieci w kontekście modelu opieki po rozstaniu rodziców."
W przeprowadzonych badaniach porównano ocenę sprawowanej opieki przez rodziców oraz funkcjonowanie społeczno-emocjonalne dzieci w modelach:
1️⃣ opieki współdzielonej (np. naprzemiennej)
2️⃣ opieki z wiodącym rodzicem (rodzic "pierwszoplanowy" + kontakty z drugim rodzicem)
3️⃣ rodzinami, w których nie doszło do rozwodu.
Otrzymane wyniki pokazały, że dzieci w modelu opieki współdzielonej nie funkcjonowały gorzej niż w modelu opieki wiodącej, a w niektórych sferach nawet lepiej. Co więcej, model ten uznawany był za bardziej satysfakcjonujący dla rodziców.
Opieka współdzielona może zatem w istotnym stopniu minimalizować negatywne długoterminowe skutki rozwodu dla rodzin. Minimalizuje ona ryzyko nadszarpnięcia więzi z jednym z rodziców oraz ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
5 months ago
Patres Familias

https://www.youtube.com/watch?v=IxjSUBLcn6Y

Goście z Ministerstwa Sprawiedliwości - specjaliści od projektowania alimentów natychmiastowych i usuwania zabezpieczeń z postępowań opiekuńczych obserwują pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Kodeks karny (druk 776).

1. Mikołaj Paweł Pawlak - ur. 23 czerwca 1980 r. w Łodzi. Ukończył prawo i prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 2005-2016 r. adwokat przy sądach kościelnych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Od 2006 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Łodzi. Od czerwca 2016 r. był dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sprawował nadzór nad sądami antyrodzinnymi, zakładami poprawczymi i schroniskami dla nieletnich. Współautor projektu Reformy Prawa Rodzinnego (UD 392), który dotyczy m. in. wprowadzenia instytucji ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
5 months ago
Przemoc Alienacji Rodzicielskiej

Tragedie tysięcy alienowanych dzieci i rodziców wymagają zaostrzenia przepisów poprzez stypizowanie przestępstwa przemocy alienacji rodzicielskiej w kodeksie karnym w taki sposób aby sprawca miał świadomość surowości, szybkości i nieuchronności kary.
Tymczasem "pokrzywdzone" panie ze stowarzyszenia "Eurydyka" http://petycja.eu/stowarzyszenie-pomocy-kobietom-i-matkom-eurydyka/ wysmażyły kolejnego gniota - kuriozalną petycję, w której skarżą się, że są karane za alienację rodzicielską i domagają się USUNIĘCIA przepisów art. 598[15]-598[21] k.p.c. dotyczących kar pieniężnych za izolowanie dzieci od rodzica (najczęściej od ojca). Panie swobodnie manipulują danymi i faktami podając nieliczne przykłady sprawiedliwych orzeczeń sądów nakładających wysokie kary pieniężne na alienatorki.
"Znam przypadek, kiedy rodzic nie to, że był pozbawiany przez drugiego rodzica – przez mamę w tym przypadku – kontaktów z dzieckiem, tylko nie mógł się ... See more

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
5 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika PETYCJA.eu

Ministerstwo bez zbędnej zwłoki informuje zainteresowanych obywateli o postępie prac nad projektem "Reformy Prawa Rodzinnego". 14 marca zaplanowane było pierwsze czytanie projektu w Sejmie, a autorzy projektu dopiero teraz publikują brakujące dokumenty. Oczywiście wszystko w myśl zasady jawności i dostępu do informacji publicznej. 😉

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
5 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika PETYCJA.eu

163. pos. Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz 316. pos. Komisji Ustawodawczej
Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Kodeks karny

https://av8.senat.pl/9KRPSS1621

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 27 »